25 Haziran 2018 Pazartesi 17:41

ANASAYFA l Zafer bayramı Coşkuyla Kutlandı

30.08.2017 Çarşamba - 11:59

Valilik tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni coşku içerisinde gerçekleştirildi. Törenler sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Burada Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Garnizon Komutanlığının Çelenk sunumu yapıldı. Ardından Valilik binasında gerçekleştirilen tebrik kabul töreni ile programlar devam etti. Tebrik kabul töreninin ardından ise Valilik A Kapısı önünde Zafer Bayramı Töreni gerçekleştirildi.

GENİŞ KATILIM

Valilik Binası A Kapısı önünde gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Aksoy, Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral  Kazım Dalkıran, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker,  AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, CHP İl Başkan Vekili Bahar Gültekin Candemir,  MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Baro Başkanı Sertif Gökçe, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, vatandaşlar ve askeri erkân katılım gösterdi.

“CANIMIZI SEVE SEVE FEDA EDERİZ”

Törende TSK adına konuşmayı Piyade albay Serdat Onat yaptı. Onat konuşmasında, “Bu zafer yurdun her köşesinden ordusuna katılan kahraman evlatlarının giriştiği mücadeledir. Bu zafer yüce Türk Milletinindir. Bu zafer Türk vatanını işgal etmeye çalışan güçlere karşı Ya istiklal Ya ölüm parolasıyla yol çıkan Türk Milletinin azminin zaferidir.Balkan yenilgisinin etkisiyle Osmanlı zayıf düşmüştü. Düşmanlar bu yüce Milleti vatansız bırakmayı amaçlamışlardır.Türkiye sonsuza kadar bağımsız bir şekilde yaşayacaktır.Varlığını milli birliğimizin teminatı sayan Türk Silahlı  Kuvvetleri bugün kendisine verilen görevi başarıyla icra etmektedir ve icra etmeye devam edecektir. Bizlere emanet edilen bu toprakları sonsuza dek koruyup, gerekirse bu uğurda canımızı seve seve feda edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

HALKI SELAMLADILAR

Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran törende halkı selamladı. Program çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı bir gösteri sundu. Ardından Şehit Özcan Kan Fen  Lisesi öğrencileri Eda Karabuga ve Orhan Sağlam  tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Program Mehmetçiğin kıta yürüyüşüyle son buldu. 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.