24 Haziran 2018 Pazar 12:48

ANASAYFA l Yüzme Havuzu Sporcularını Bekliyor

12.09.2017 Salı - 18:22

Derince’de sporun gelişimine önemli katkıda bulunacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu projesinin kısa bir süre içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Derince Belediyesi tarafından inşa edilen ve ilçedeki tüm kesimlere hitap edecek proje ile birlikte birinci sınıf öğrencilerinden engelli bireylere kadar 7’den 70’e herkes yüzme sporu ile tanışacak. Yıldız kulaçların yetiştirilmesinin hedeflendiği havuz, Yavuz Sultan Mahallesi Canan Caddesi üzerinde yer alıyor.
ÇEŞİTLİ SPOR BRANŞLARI
İlçede gençlerin önemli merkezlerinde birisi olacak kompleks yapı, 25 metre uzunluğunda yedi kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu olarak hizmete açılacak. Proje içerisinde yüzme branşının yanı sıra kondisyon merkezi, çocuk eğitim havuzu, spor, jimnastik salonu, etüt odası, kafeterya ve ofisler yer alacak. Havuza gelen vatandaşlar yüzme sporunun dışında plates, cimnastik, step-aerobik ve zumba sporlarını da yapabilecek.
 
Tesisin bir an önce açılmasını bekleyen Kocaeli Yüzme Kulübü Başkanı Işıl Bozaca,”Tesisimizin yapımında büyük emeği olan Derince Belediye Başkanımız Ali Haydar Bulut başta olmak üzere, Kocaeli büyükşehir belediyesi başkanımızı İbrahim Karaosmanoğlu’na Teşekkür ediyoruz.Bu tesisle bölgemizde yüzme sporu yapacak insan sayımız artacak. Sadece yüzme değil tesiste diğer spor branşlarıylada halkımızın hizmete olacak. Geniş kapsamlı yaşam olanları olacak tesisimiz önümüzdeki günlerde güzel bir tanıtım töreniyle hizmete girecek.”dedi.
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.