22 Ekim 2019 Salı 02:17

ANASAYFA l Yukarı Hereke’ye kapalı pazar

10.04.2017 Pazartesi - 15:11

Yukarı Hereke’de yapımına başlanan kapalı pazar alanında incelemelerde bulunan Başkan İsmail Baran, “Biten ve başlanan projeler ile Yukarı Hereke, en güzel yaşam alanlarından birine dönüşüyor” dedi

Yeniyalı Mahallesi’nde hayata geçirilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Kapalı Pazarı sonrasında; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran 5 mahallede daha kapalı pazarların hayata geçirileceğini açıklamıştı. O projelerden biri olan Yukarı Hereke Kapalı Pazarı için hafriyat çalışmaları başladı. Başkan İsmail Baran da Başkan Yardımcısı İsa Taş ile birlikte bölgeye gitti, alanda inceleme yaptı.

YAŞAM ALANLARI ARTTI

 Ahmed-i Hani Parkı ile yapımı tamamlanan Yukarı Hereke Kültür Merkezi inşaatı arasındaki alanda yapımına başlanan kapalı pazarda hafriyat çalışmalarının başladığını belirten Başkan İsmail Baran, “Bölge, hem bizim hem de Büyükşehir Belediyemizin yaptığı projeler ile gerçekten güzel bir yaşam alanı haline geldi.

5 YIL İÇİNDE KALMAYACAK

 İlçede bir çok noktada yaşanabilir alanlar oluşturduklarını belirten Başkan Baran, “5 yıl içinde 1 tane mahalle arası pazar bırakmayacağız demiştik. Bu doğrultuda da çalışmalarımız sürüyor. Hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşımızın modern bir pazar alanında hizmet almasını sağlamak, bizlerin görevi” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.