18 Ekim 2019 Cuma 05:07

ANASAYFA l YENİ NESİL TRAFİK BİLİNCİYLE YETİŞİYOR

12.06.2017 Pazartesi - 13:19

 

Özellikle çocukların trafik konusunda doğru güvenli kararlar verebilmeleri, hayata en güvenli şekilde hazırlanabilmeleri için sosyal sorumluluğunu yerine getiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın Başiskele’ye kazandırdığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı ilçe genelindeki okulların yanı sıra komşu ilçelerden gelen okulları da konuk ediyor

Anasınıfı ve ilkokul çağındaki çocukların trafik derslerinin yanında pratik eğitimlerini de yapabilmelerine olanak sağlayan Çocuk Trafik eğitim Parkı’nı Kocaeli’de ilk olarak Başiskele’de hayata geçiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz birçok minik öğrencinin yüreğinde taht kurdu. Çocuk Trafik Eğitim Parkı’na girdikleri ilk andan itibaren sevinçleri ve heyecanları gözlerinde okunan öğrenciler ne yapacaklarını şaşırıyor.

Ana arterleri, hemzemin geçitleri, alt geçitleri, üst geçitleri gibi birçok trafik materyallerin bulunduğu Başiskele Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı son olarak İzmit’te faaliyet gösteren Tuncay Emir Anaokulu 5 yaş öğrencilerini ağırladı. Eğitim sınıfında trafikte nasıl davranmaları konusunda bilgi alan öğrenciler daha sonra akülü ve pedallı araçlarla keyifli sürüşler gerçekleştirdi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.