22 Ekim 2019 Salı 02:15

ANASAYFA l Yazıcıoğlu üst geçidi açıldı

06.04.2017 Perşembe - 14:44

Büyükşehir Belediyesi D-100 Karayolu üzerinde yapılan Muhsin Yazıcıoğlu üst geçidi hizmete açıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı olan ve 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş’ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 karayolunda bulunduğu bölgeye yaptırılan üst geçide verildi. Gerçekleştirilen üstgeçit açılışına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, BBP eski İl Başkanı Nihat Yıldız, BBP İl Başkanlığına atanan Serhat Duyar ve üstgeçit yapımında çalışan müteahhitler katılım gösterdi.

‘DERİN İZLER BIRAKTI’

Açılış konuşmasını yapan BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, “Kocaeli’de gelirken birçok üst geçidin altından geçtim. Tarihte iz bırakmış büyüklerimizin isimleri üst geçitlere verilmişti. Bu üst geçitlerden bir tanesi de şehit lider, ebedi siyasi liderimiz, genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nundur. Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verilmesini yöneticilerimiz uygun görmüşler. Ben bu ismi bu üst geçide vermiş olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkede hizmet etmek için sadece Cumhurbaşkanı olmak, Başbakan olmak, üst düzey bürokraside görev almak hizmet etmek için bir sebep değildir. Bazen bu görevlerde olmadan samimiyet ve inançla bu bir davanın sahibi olduğunu her fırsatta ispatlayarak yaşamış insanlar da bu milletin gönlünde derin izler bırakabileceğini şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu gösterdi” ifadelerini kullandı.

DOSYANIN AÇILMASINI İSTİYORUZ’

Başında bulunduğu parti %1 civarında oy aldı ama duruşuyla bu millete başka türlü hizmet etti diyen Karacan, “Kayıtlara göre şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu 1 milyon 800bin insan uğurladı.  Yaşarken partisi bu kadar oy almıyordu. Bu millet vefalı bir millettir. Bir insanın nasıl bir hayat yaşadığını görmek için onun son gidişine bakmak lazım. Liderimizi kaybedeli 8 yıl oldu henüz iddianame kabul edilmedi. 120 kişiye yakın şüpheli 150 klasöre yakın bilgi var. Bundan dolayı çok büyük üzüntü duyuyoruz. Bir an evvel bu dosyanın açılmasını istiyoruz. Ucu kime dokunursa dokunsun cezasını çekmesini istiyoruz” dedi.

‘RAHMETLE ANIYORUM’

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Rahmetli şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu Adam gibi adamdı. Ne kadar anlatsak az bile. Bugün burada güzel bir eserimize adını vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu D-100 karayolu üzerinde Mimar Sinan Köprüsü dedik, rahmetli Turgut Özal’ın, Adnan Menderes’in, Alparslan Türkeş’in, Necmettin Erbakan’ın ismini verdik bugün ise rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini verdik. E-5’imizi anlamlandırıyoruz. Yeni nesil unutmasın geçerken böyle insanlar varmış desin. Mekanı cennet olsun. Gençlerimize onun gibilerinin hayatı örnek olsun. Köprünün yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HERKES HATIRLAYACAK’

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin ahde vefa örneği olarak tarihimin unutulmayan şahsiyetlerinin hem isimlerini yaşatmak hem de ülkeye yaptıklarını gelecek kuşaklara aktarmak adına ortaya koydukları ahde vefa örneğini tebrik ediyorum. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini taşıyacak köprü, bu kent için hem de bu kentten geçecek her vatandaşımıza onun yaptıklarını hatırlatacak” diye konuştu.

‘ÜZÜLMEYEN YOKTUR’

Güzeloğlu, “Milletine ve devletine sadık büyük bir insan olan Muhsin Yazıcıoğlu, dünya hayatının maddi kazanımlarda değil, esas hayatın kazanılması olduğunun bilincindeydi. Bu kayıp milletimizin ve devletimizin de kaybıdır. Allah rahmet eylesin. Ünlü bir söz var doğduğunda sen ağlarken herkes güler ama öyle bir hayat sür ki sen hayata veda ederken gülerek ayrıl ama herkes ölümüne ağlasın. Rahmetlinin ölümünde ağlamayan ve bu acıyı yaşamayan hiç kimse yoktur. Maddi bir eser üzerinde manevi bir hatırayı yaşattıkları için Büyükşehir Belediye Başkanını ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.