24 Ekim 2019 Perşembe 00:40

ANASAYFA l Yaman Derincelilere seslendi: Allah birliğimizi bozmasın

06.08.2016 Cumartesi - 14:32

Derince Kent Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetlerine katılan AK Parti Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman ve Sami Çakır, yaptıkları konuşmalarda önemli mesajlar verdi

15 Temmuz tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından her akşam ellerinde ay yıldızlı Türk bayraklarıyla Derince Kent Meydanı’nda toplanan ilçe halkının demokrasi nöbeti devam ediyor. Milli iradeye destek olan Derinceliler, bir yandan FETÖ aleyhine slogan atarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete desteklerini de ortaya koyuyorlar. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut öncülüğünde her akşam Kent Meydanı’nda bir araya gelen Derincelilerin bu kez iki önemli konuğu daha vardı. AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve Sami Çakır, Derince Kent Meydanı’na gelerek hem vatandaşları selamladı hem de birer konuşma yaparak yaşanan süreçle ilgili gelişmeleri aktardı.

ALLAH BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN

Burada vatandaşlara seslenen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Derinceli kardeşlerimizin yüzündeki coşku ve inanç, bu milletin birlik ve beraberliğinin ispatıdır. 15 Temmuz gecesinden beri sizler görevinizi en iyi şekilde yerine getirdiniz. Milletimiz kahramanca bir şekilde darbecilere karşı mücadele etti. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, Allah bu millete fitne düşürmeye çalışanlara fırsat vermesin” dedi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi yaşanan olay millet olarak kenetlenmemizi sağladı. O gün kendini tankların önüne atan, uçaklara karşı siper eden kahraman milletimize ne söylesek azdır. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe bizi kimse bölemez.”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.