19 Temmuz 2018 Perşembe 19:27

ANASAYFA l Üzülmez’den 30 Ağustos Mesajı

27.08.2017 Pazar - 11:01

 

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazanılan, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 95’üncü yıl dönümü büyük bir coşku ile kutluyoruz.

1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesinin, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos’un, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. Cumhuriyetimizi ve yurdumuzu iç ve dış tehditlerden  muhafaza etme mücadelemiz bugün de aynı ruh ile devam ediyor. Bu şanlı milletin her zaman destan yazmaya hazır olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bütün dünya görmüştür.

 

Bugün bizlere düşen ise, bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” açıklamasını yaptı.

 

KARTEPE’YE DAVET VAR

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ülke genelinde başlayacak olan on günlük tatil olduğunu belirten Belediye Başkanı Üzülmez, “Kartepemiz doğal güzelliklerinin yanı sıra ve turizm açısından zengin bir cazibe merkezidir. Bütün hemşehrilerimizi ve yurttaşlarımızı Kartepemizin renklerini keşfederek doğal zenginlik içinde güzel bir tatil geçirmeleri için Kartepemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.