19 Ekim 2019 Cumartesi 08:39

ANASAYFA l Üzülmez çifti, Somalili ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

23.06.2016 Perşembe - 14:07

SOMALi
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve eşi Rahime Üzülmez, Somali milletvekili ile birlikte Kocaeli’de İmam Hatip Lisesi öğrenimi gören 16 Somalili kız öğrenciyi ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seka Kamp Alanı’nda düzenlenen Yetim Gecesi programı kapsamında Kocaeli Uluslararası Öğrenciler Derneği’nin davetlisi olarak Kartepe’ye gelen Somali heyetini iftar sonrası Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve eşi Rahime Üzülmez Sukay Park Tesisleri’nde konuk etti.

TEMASLARDA BULUNDU

İftar programı öncesi Kocaeli’de çeşitli temaslarda bulunan heyet ile Kartepe’de de başkanın eşi yakından ilgilendi. Somali Milletvekili Asho-Kosh Mahamud Omer ve Kocaeli’de İmam Hatip Lisesi öğrenimi gören 16 Somalili kız öğrenci Kartepe Sukay Park Tesisleri’nde konuk edildi. Üzülmez çifti iftar sonrası konuk ettikleri Somalili misafirlerine doğal, kültürel ve tarihi mekanlara sahip Kartepe’nin ülkenin turizm potansiyelinde önemli bir yere sahip olduğunu aktardılar.

DOĞAL GÜZELLİKLER

İlçenin doğal güzelliklerini çıplak gözle görme imkanı bulmalarından mutlu olduklarını belirten Somali Milletvekili Omer, gün içinde KOÜ’ni de ziyaret ettiklerini hatırlattı. Milletvekili Omer, “Çocuklarımız Kocaeli’yi ve Kartepe’yi çok sevdiler. O nedenle öğrencilerimizin yüksek tahsillerini de Kocaeli’de yapmalarını çok arzu ediyorum. Burası güvenli ve kaliteli bir yer. Lise öğrenimi nedeniyle artık Kocaelili oldular. Sizler de diğer yöneticiler de öğrencilerimizle çok ilgilendiniz ve iyi bir ev sahipliği yaptınız. Somali Milletvekili olarak Türk Hükümetine ve çalışanlarına destek ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

CENNETTEN KÖŞE

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Dernek Başkanı Ömer Akbaş da, Türkiye’ye gelen 1500 uluslararası öğrenci ile bire bir ilgilendiklerini belirtti. Teravih namazı ardından Bayan Üzülmez ile kahve ve çay içen Somali heyeti geç saatlere kadar samimi bir sohbette bulundu. Somalili öğrenciler de, Cennetten bir köşe olarak gördükleri Kartepe’de bulunmaktan keyif aldıklarını belirterek, “Bizlere okuma imkanı sağlayan Türkiye Hükümeti Cumhurbaşkanına çok teşekkür ederiz” dediler.

SOMALİ’YE DAVET

Somali heyeti, Başkan Üzülmez ve eşi ile Kartepe manzarası eşliğinde hatıra fotoğrafları da çektirirken Sukay Park Tesislerine hayran kaldıklarını ifade ettiler. Başkan Üzülmez’in eşi Rahime Üzülmez de, “Ülkemizin konuğu olan öğrenci kızlarımız başımızın tacıdır. Her fırsatta Kartepe’de sizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyarım. Kapımız size her zaman açık” dedi. Gece sonunda Rahime Üzülmez’e gösterdiği misafirperverlik için teşekkür eden Milletvekili Omer, Üzülmez çiftini ülkelerine de davet ederek, “Ülkemizi ve kültürümüzü tanıtmayı çok isterim” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.