17 Ekim 2019 Perşembe 14:17

ANASAYFA l Ünlü, Birlikteliğimiz sürecek

03.04.2017 Pazartesi - 15:22

 

İl başkanları toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Kocaeli’ye yakışır şekilde referandum yaşayacağız. Türkiye kazanacak, Kocaeli kazanacak. Biz bu birlikteliği devam ettireceğiz. Bu birliktelik 16 Nisan’dan sonra da devam edecek” dedi

Her ayın ilk pazartesi günü gerçekleştirilen il başkanları toplantısının ikinci turunun üçüncü toplantısı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ev sahipliğinde Sukay Park’ta gerçekleştirildi. 6 siyasi partinin il başkanları 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun birlik çağrısı üzerine her ayın ilk pazartesi günü toplanmaya başlamıştı. İlk turun tamamlanmasının ardından SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun ev sahipliğinde ikinci tur toplantıları başlamıştı. Bu ayki il başkanları toplantısına BBP İl Başkanı Şeref Gönenli katılmadı.  İl başkanları toplantının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na da ziyarette bulundular. Bir sonraki toplantıya DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ev sahipliği yapacak.

BU BİRLİKTELİK 16 NİSAN’DAN SONRADA DEVAM EDECEK

İl başkanları toplantısına ev sahipliği yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü konuşmasında, “Şeref bey önemli bir davaya girmesi gerektiği için aramıza katılamadı. Referandumda son 13 güne girdik. Bu güne kadar hiçbir olumsuzluk yaşanmasının sebebi bu masadaki birliktir. Bundan sonrada her siyasi parti bu 13 günü tamamlayacak. Her parti kendi siyasi anlayışıyla niçin evet yada hayır dendiğini anlatmaya devam edecek. Kocaeli’ye yakışır şekilde referandum yaşayacağız. Türkiye kazanacak, Kocaeli kazanacak. Biz bu birlikteliği devam ettireceğiz. Bu birliktelik 16 Nisan’dan sonra da devam edecek. Bu beraberliğin bozulmaması dileğiyle herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KRALDAN ÇOK KRALCILAR VAR

Ünlü’nün ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “10 Nisan’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacağız. Programın detayları kesinleştikten sonra paylaşacağız” dedi. Geçtiğimiz günlerde hayır kampanyası yapan gençlere polis tarafından müdahale edilmesini yorumlayan Sarıbay, “Bazı sıkıntılarımız oldu ama gerek emniyet müdürümüz gerek vali beyle görüşüyoruz. Bazı yöneticiler kraldan çok kralcı. Hayırcı gençlere müdahale ediyorlar. Kraldan çok kralcı memurlar bazı hata yapıyorlar. O gençleri anlamaya çalışmak lazım. Bazen neden bir arada oluyorsunuz diye eleştiriler aldım. Hiçbir zaman inandığım yoldan dönmedim. Artık Türkiye’de biz uzlaşma modelinin olması gerektiğine inanılıyor olması beni sevindiriyor. Biz kampanyamızı da bu temele oturttuk” değerlendirmesinde bulundu.

MUHALİFLERE DESTEK KONUSU

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın MHP’li muhaliflerin hayır kampanyasında destek verdiğinin belirtilmesi üzerine açıklamalarda bulunan Ünlü, “ Biz o programı kürsünün üstündekiler ve önündekiler diye ayırt ediyoruz.  Kürsüsünün üstündekiler hakkımızı helal etmediklerimizdi. CHP il başkanımız kürsünün önündekilerdendi. Başkanımızın tercihine saygı duyuyoruz” dedi. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sarıbay, “Biz bu referanduma bir memleket meselesi anlayışı içerisinde baktığımızı belirtmiştik. MHP’ye muhalif kişilerden de hayır diyen varsa biz burada yer alırız. Tam tersi bir durum olsa Aydın başkanında katılması doğaldır. Bundan olağan bir şey olamaz” şeklinde.

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Toplantıda söz alan diğer il başkanları gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında açıklamalarda bulundular. DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “16-17’sında genel başkanımızı ağırladık. 2 gün boyunca güzel bir çalışma yaptık. Bu anlamda bize kolaylık sağlayan emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Dedeoğlu’nun ardından söz alan DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “8 Nisan’da Emex Otel’de genel başkanımızı ağırlayacağız. Tüm halkımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın SP’nin tabanının da evet diyeceğini düşünüyorum ifadelerini değerlendiren SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin adalet bakanı bile bizim birlikteliğimizi bozamaz. Siyasi nezakete uymayan bir açıklama olarak görüyoruz. Biz burada güzel birlikteliğimizi sıkıntıya sokmayalım” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.