19 Ekim 2019 Cumartesi 08:38

ANASAYFA l Türkmen dağı için iftar; EKMEK, ZEYTİN VE SU…

10.06.2016 Cuma - 10:23

optimized-kd3i

Türk Ocakları ve BAYŞAD ‘ın her yıl birlikte organize ederek geleneksel hale getirdikleri manevi iftar yemeği bu yıl Türkmen Dağı’nda toprağını terk etmeden canı pahasına koruyan Bayır Bucak Türklerine adandı.

Sadece Ekmek , su , zeytin ve hurma ile yapılan İftarın ev sahipliğini Türk Ocakları kocaeli şubesi adına başkan Yücel Alpay Demir , yöneticiler Hanife Akyayla , Sezin Türkkal, Yılmaz Danacı ve Emre Denizbilgini yaparken , BAYŞAD adına Başkan Hafız Osman Saraç ve Dilek Dila Mert üstlendi.

GENİŞ KATILIM VARDI

Türk Ocağı Hars Heyeti üyesi Osman Özmen’inn Kur’an-ı Kerim okuması ile başlayan iftara BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, il ve ilçe yöneticileri, Yesevi Ocağı Başkanı Engin Sönmez, Türk İmar-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ahmet Ciğerci ve Türk Ocaklı Öğrenciler katıldı.

ÜÇ YILDIR SÜRÜYOR

İftar öncesi kısa bir konuşma yapan şube başkanı Yücel Alpay Demir, “3 yıldır sürdürdüğümüz bu manevi iftarımızı bu yıl Türkmen dağındaki soydaşlarımızı unutmadığımızı göstermek için organize ettik. Ramazan ayı imsak ile iftar arasında aç kalmak, acaba kilo vermiş miyim diye düşünmek akşamda mükellef sofralarda oruç açarak bir günlük açlığın mükafatını aldığını hissetmek değildir.

ANLAMI ÖNEMLİ

Ramazan ayı bedeni ibadet ayı olduğundan fazla kalbi ibadet, akli ibadet ve manevi ibadet ayıdır. Yokluk içerisinde imkansızlıklar içerisinde belki de sessizce ezan okuyarak iftarını açmak zorunda kalan soydaşlarımızı, dindaşlarımızı anmayacaksak, sahur yapıp iftara şehadete eren polislerimizi, askerlerimizi anamayacaksak ne kıymeti kalır.

HEDİYE OLSUN

Buradan dualarımızı; Karabağ’a , bütün Türkistan illerine, Musul’a, Kerkük’e, Türkmen Dağı’na, Filistin’e, bütün Türk ve İslam coğrafyasına , bütün mazlum milletlere ve ayrıca kahraman asker ve polislerimize hediye ediyoruz. Yüce Mevlam kabul eylesin. İnşallah seneye zulümden ve terörden kurtulan topraklarımız için şükür oruçları tutar bu sofralarda birlikte açarız diye konuştu.

 

13413939_10154206896012432_14724211_n

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.