22 Ekim 2019 Salı 02:17

ANASAYFA l Türk Ocaklı gençlerden, Türkeş ve Yazıcıoğlu anması

01.04.2017 Cumartesi - 15:14

Türk Ocaklı gençler Sabri Yalım parkında gerçekleştirdikleri etkinlikle Alpaslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı

Türk Ocaklı gençler İzmit Sabri Yalım Parkı’nda MHP’nin kurucu lideri merhum Alpaslan Türkeş ve Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcığlu’nu gerçekleştirdikleri etkinlikle andı. Ellerine Türkeş ve Yazıoğlu’nun kitaplarını alarak Sabri Yalım Parkı’nda okumaya başlayan düzenledikleri etkinliğe Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, BBP İl Başkanı Şeref Gönenli, Kamu-Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, Aydınlar Ocağı şube başkanı Ruhittin Sönmez, Türk Eğitim-Sen Şube Sekreteri Feyzullah Divli ‘de katılım gösterdi.

‘KERKÜK TÜRK KALACAK’

Dua ederek başlanılan etkinliğe katılanlara hitaben bir konuşma yapan Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir konuşmasını başında Kerkük’te yaşanan bayrak krizini hatırlatarak, “Kerkük’te vatan toprağımızı koruyan Kürdistan paçavrasını indiren Erşad Salih’i ve soydaşlarımıza selam ve dualarımızı iletiyoruz. Bu anlamda Suriye ve Irak türkmenlerinin davasının Turan davası olduğunun, Kerkük’ün güvenliğinin Ankara’nın güvenliği kadar önemli olduğunu bilinmesini istiyoruz. Kerkük Türk’tür ve inşallah kıyamete kadar Türk kalacak” dedi.

‘ANNE BABALARA SESLENDİ’

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bilgi veren Demir, “Bugün buraya ömrünü Türk-İslam davasına, turan davasına adayan ili yol başçısı iki lideri, iki önderi anmak için toplandık. Bizler Türk ocaklılar olarak söylemek isteriz ki; bu topraklarda binlerce yıldır süren Türkçülük ve Turancılık davası için nice Mustafa Kemal’ler, nice Alpaslan Türkeşler, nice Muhsin Yazıcıoğlu’lar yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi. Demir ayrıca konuşmasında anne ve babalara seslenerek, “Evlatlarınızı Atatürk’ün, Türkeş’in, Yazıcıoğlu’nun yolundan gidenler ile tanıştırın. Çocuklarınızın Samsung, Nokia, Iphone derdinde mi olmasını istersiniz yoksa Kırım, Kerkük, Karabağ derdinde mi olmasını istersiniz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.