19 Temmuz 2018 Perşembe 19:19

ANASAYFA l TÜRK KIZILAY’I 30 ÜLKEYE YARDIM EDECEK

14.08.2017 Pazartesi - 12:51

Türk Kızılayı, “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla gerçekleştirdiği Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında bu yıl da ihtiyaç sahiplerine konserve et ulaştıracak

‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganıyla Türk Kızılay’ı öncülüğünde yapılan Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası bu yıl da Türkiye ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerine konserve et ulaştırmaya devam ediyor. Balkan ülkeleri, Güney Asya ve Orta Asya ülkerinde de aralarına bulunduğu 30’dan fazla ülkedeki ihtiyaç sahipleri, bu yıl da Türk Kızılayı sayesinde ete doyacak.

TEŞEKKÜR BELGESİ GÖNDERECEK

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, kurban etlerinden elde edilecek kavurmaların 800 gramlık teneke kutulara konacağını belirterek, “Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu veterinerleri tarafından seçilerek Kurum’un modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi gönderecek” dedi.

30’DAN FAZLA ÜLKE

Konservelerin 30’dan fazla ülkedeki ihtiyaç sahipleirne gönderileceğini belirten İpek, şöyle konuştu: “Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 30’dan fazla ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 735 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 500 Lira ödeyecek.”

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.