13 Ekim 2019 Pazar 21:29

ANASAYFA l TÜRK EĞİTİM SEN’DEN 1500 ÜYESİNE İFTAR

10.06.2017 Cumartesi - 9:01

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi’nin düzenlediği iftarda yaklaşık 1500 sendika üyesi birlikte oruç açtı

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi, birlik ve beraberliği pekiştirme amaçlı üyelerine iftar verdi. Öğretmenevi’nde düzenlenen, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Eski Şube Başkanı Süleyman Pekin, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ile sendikalılar ve ailelerinden oluşan yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Dayanışma mesajı verilen iftar programında konuşan Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Geçen yılki bin kişilik iftarımızdan sonra bu yıl bin 500 kişiyi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Teşrifleriyle destek olan Nevzat Doğan’a hususen teşekkür ediyoruz” dedi.

MİLLETİN GÖĞSÜNE ÇARPARAK ERİDİ

‘Mülkte adalet, kamuda liyakat ve Türk milletine sadakatle hizmet’ parolasının bayraktarı olan Türk Eğitim Sen’in Kocaeli yerelinde ve Türkiye genelinde hizmet sendikacılığında lokomotif olma görevini başarıyla sürdürdüğünü ifade eden Şanlı, “Her geçen yıl daha da zorlaşan sendikacılık şartları bu yıl 15 Temmuz darbe kalkışması gibi travmaları ve sonrasındaki OHAL, KHK’lar gibi süreçleri de kapsadı. Türk devletine ve Cumhuriyet hükümetine yönelik bu hain saldırı Türk milletinin ortak direncinin göğsüne çarparak eridi” şeklinde konuştu.

MÜCADELEMİZ MİLLETİN GELECEĞİ ADINADIR

“Anadolu’nun çocuklarının milletine, devletine sadakatle hizmet etmesinin önündeki bu garabet sendikal anlayışla  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz” diyen Şanlı, “Biliyoruz ki  mücadelemiz aynı zamanda milletimizin geleceği adınadır. Bin yıldır bu topraklardayız. Allah’ın izniyle sonsuza kadar buradayız. Yüzde yüz yerli ve milli kadro hareketi olan ve Genel Başkanımız İsmail Koncuk Bey’in de dediği gibi ‘Türk Eğitim Sen Türk milletinin kalbidir.’ Bu mücadeleye 1. Marif Kongresi’nin heyecanıyla devam ediyoruz” dedi.

GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL BİRLİKTELİK

Şanlı’nın ardından kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bugüne kadar gördüğüm en güzel birliktelik ve katılım. Ailece burada 7’den 77’ye eğitim camiasının ve siyasilerin buluşturulması güzel bir başarıdır. Anadolu’yu Müslüman Türk’lerden geri alma çabalarını hayal kırıklığına uğratan, bu dayanışma tablosudur. Sahip çıktığımız değerler hepimizin sahip çıkması gereken değerlerdir” ifadelerini kullandı

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.