17 Ekim 2019 Perşembe 14:11

ANASAYFA l Turizmcilerden Vali’ye Ziyaret

18.04.2017 Salı - 11:56

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Turizm Haftası nedeniyle ilimizde ki turizm yetkililerini makamında ağırladı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Turizm Haftası nedeniyle ilimizde ki turizmyetkililerini makamında ağırladı. Valilik makamında ki ziyarete İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Turizm İşletmecilik ve otelcilik Yüksekokulu Müdürü Adem Yavaş, Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Sami Karacan ve ilimizde ki otellerin yetkilileri katıldı. Makamı ziyaret eden yetkililer Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na çiçek takdim etti

KOCAELİ TURİZMİ ÇOK DAHA İYİ YERLERE GELECEKTİR

Vali makamında ki ziyarette konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, ‘’Kocaeli her ne kadar sanayi kenti de olsa doğal güzellikleriyle turizm çeşitliliği olan bir kent. Turizm altyapısı da yapılan çalışmalarla artmakta ve yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Son olarak Kültür Tepesi prejemiz artı bir değer katmakta. Kültür Turizm alanında sayın valimizin katkılarıyla da Kocaeli turizm alanında çok daha iyi yerlere gelecektir’’ dedi.

KOCAELİ’DE ÖZEL VE GÜZEL GÖRÜLECEK YERLER BULUNMAKTA 

Adnan Zamburkan’ın ardından açıklamalarda bulunan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ‘’Doğal güzelliklerinin ülkemizde her yerde olduğu gibi Kocaelimizde de özel ve güzel görülecek yerler bulunmakta. Açıkçası ilimizi turizm açısından konu edinmekte geç kaldık diyebilirim. Kocaeli’yi iç ve dış turizme kazandırmak zorundayız. Yoğun sanayiden bunalan insanların nefes alabileceği yeşilin maviyle buluştuğu Kefke, Kerpe bulunmakta. Karamürsel’den başlayarak Gebze’ye kadar körfezimin de denize girilebilecek mavi  bayraklı yerlerimiz var. Sadece yaz turizmi açısından değil kış turizmi açısında Kartepe’de çok büyük yatırımlar yapılmakta. Bu gayret ve çabayla Kocaeli’yi geleceğe taşıyacağız’’ ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.