19 Temmuz 2018 Perşembe 05:35

ANASAYFA l Tepeköy Öğrenci Yurdu Yeni Döneme Hazır

27.08.2017 Pazar - 10:59

 

 

İzmit Belediyesi tarafından Tepeköy Mahallesi’nde yapılan 150 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sunulacak.

 

Gençlere yönelik çalışmalara büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projeleri arasında yer alan Tepeköy Öğrenci Yurdu’nun inşaatı tamamlandı. Modern görünümü ve mimari yapısıyla büyük beğeni alan yurdun, yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin kullanımına sunulacağı kaydedildi. Resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan öğrenci yurdundan öğrenciler yeni eğitim öğretim yılında faydalanabilecekler. Eğitimleri için memleketlerinden gelen öğrencilerin kendilerini yuvalarında hissettirecek kadar ince ayrıntılar düşünülen yurt öğrencilerin büyük beğenisini kazanıyor.

 

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

 

Tepeköy Mahalle konağı yanında 3 bin 200 metrekarelik bir alan üzerine 5 katlı olarak inşa edilen öğrenci yurdunda engelli odası, 3 ve 4 kişilik odalar, her bir odada banyo, etüt odaları, mescit, çok amaçlı salon, restoran, çamaşır odası, güvenlik birimleri ve idari teknik ofisler yer alıyor. 150 öğrenci kapasiteli yurdun yaklaşık 3 milyon liraya mal olduğu öğrenildi.

 

 

Foto 1: Tepeköy Öğrenci Yurdu yeni dönemde öğrencilerin hizmetinde.

 

Foto 2: Başkan Doğan’ın vizyon projeleri arasında yer alan yurt modern görünümü ve iç mimarisiyle büyük beğeni topluyor.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.