17 Ekim 2019 Perşembe 14:14

ANASAYFA l TADEF 23 Nisan’ı Azeri çocuklarla kutladı

24.04.2017 Pazartesi - 16:59

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, Azerbaycan’dan gelen çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nun (TADEF) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’ndekutladı. KocaeliBüyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan etkinliği için Azerbaycan’dan gelen öğrenci grubu daha sonra Azerbaycan Derneği’nin programına katıldı. Düzenlenen etkinlikte 12 kişilik öğrenci grubu Azerbaycan’ın geleneksel kıyafetleri ve danslarıyla katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde ki etkinliğe Türkiye Azerbaycan Derneği Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katılım gösterdi.

 “ÜLKEMİZ ZORLUKLARLA KURTARILDI”

Gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Türkiye Azerbaycan Derneği Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, “Bir tarafta İngilizler bir tarafta Yunanlılar her taraf işgal edilmişti. Ordunun elinden silahları alınmış. Ayakkabıları bile yok halk fakirlik içinde. Türkiye’nin bir dostu yok o dönemlerde. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi kurtarmak için çok zorluklar yaşadı. Halk ile beraber büyük bir mücadele gösterdi. Türkiye’yi kuranlar daha sonrasında bu büyük ülkeyi çocuklara emanet ederek en büyük erdemliği göstermişlerdir” dedi.

 “GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARA EMANET”

Dündar konuşmasının devamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına armağan edildiğini hatırlatarak, “Bizler geleceğimiz için mücadele eden ve ilerde bu ülkeyi genç nesillere emanet edecek olanlarız. Bu sebeple çocuklarımız güzel ve huzur içinde bir ülke bırakmak bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Geleceğimize çocuklara emanettir. Ben bu vesile ile çocuklara armağan edilen bu kutlu bayramın ülkemize ve tüm dünya çocuklarına güzellikler getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.