23 Ekim 2019 Çarşamba 08:57

ANASAYFA l SULTANİ BAŞKANLIK

31.10.2016 Pazartesi - 18:52

Satırı çaldı cellât. 
Çıplak boyunlar yarıldı nar gibi, 
yeşil bir daldan düşen elmalar gibi 
                    birbiri ardına düştü başlar. 
Ve her baş düşerken yere 
çarmıhından Mustafa 
baktı son defa. 
Ve her yere düşen başın 
kılı depremedi: 
—İriş 
        Dede Sultanım iriş! 
                                dedi bir, 
başka bir söz demedi.. 

 

İyice hazırlanmaya başlandı halk başkanlık sistemine. Tüm  TV’lerde Profesörler

tarihçiler,siyasetçiler hararetle tartışıyor şöyle model, böyle model, çok demokratik olacak, acayip güzel olacak aslında Türkiye toplumunun kimyasına en uygunu bu gibi, neredeyse ağzımızın suyu akacak.Birde bilsek nasıl bir başkanlık olduğunu hoş kendileri de ne biliyor oda şüpheli ama tahminlerim aşağı da.

Millet olarak o kutlu günü bekliyoruz artık.

Yetkileri kısıtlı olacak diyorlar, aslında cumhurbaşkanımız demokratik olmasını istiyor her şeyin, yoksa şimdi zaten her türlü yetkisi var. O bunu istemiyor tam katılımcı demokrasi ile ülkeyi hep beraber yönetmek istiyor yani başkanlık buna en güzel formül. Tam demokratik bir Türkiye ancak başkanlıkla yükselir barışa kavuşur, yoksa böyle debelenir dururuz ortaçağın karanlığın da.

Yıllardır kandırılmışız Cumhuriyetle, demokrasiyle,

başkanlık  gelince aman Tanrım! bir ferahlıycaz, bir ferahlıycaz ki değme gitsin.

Zenginlik ve bilgi paçalarımızdan akacak.

Böyle anlatıyor kocaman, kocaman profesörler.

Bir anda çağ atlayacağız. Bilim alanın da üniversitelerimiz başarıdan başarıya koşacaklar ilk hamlemiz atıldı bile neymiş öyle Rektör seçimle gelecekmiş. Böyle çağdışı yöntemlerle ilerlememi sağlanır?

Başkanımız en başarılı olacak Rektörü kendi bilir ve atamayı yapar canım.

Öyle Fransız, Amerikan modelleri de kesmez bizi,

neymiş öyle gavur icadı başkanlık yok senato, yok meclis hepsinin yapacağını başkan yapamaz mı? 

Bizim başkanımız öyle kudretli olacak ki  aynı anda tüm sistemi bir sihirbaz gibi ilahi bir kudretle yönetecek zaten.

Bize özgü olması lazım mesela dünyanın en demokratik ülkesi Suudi modeli olabilir. Ne güzel her şeye Suud kralı birde şeyhülislam karar veriyor çok demokratik, bizde şeyhülislam hazretleri de hazır Mehmet Görmez, değil mi? çok münasip. Katli vaciptir dedi mi tamam ya da bu icat şeytan işidir diye fetvayı bastımı tüm yollar açılır alın size demokrasi budur işte, bizim başkanlık böyle olmalı Suud usulü.

Az daha unutuyordum hanedanımız da hazır tabi bu arada prenslerimiz dünyanın parmağını ısırdığı, kıskandığı bilgi ve becerileriyle, ticari zekalarıyla kim bilir ne güzel hizmetler getirecekler memleketimize.

Nasıl olsa Araplaşmayı cennet yolun da en önemli merhale olarak kabullenmişiz. Kültürümüzü, dilimizi çevirmeye başlamışız hazırız artık durmak zamanı değil, bir an önce ilan etmeliyiz demokratik başkanlığımızı.

İmamları, muhtarları, öğretmenleri, polisi, astsubayları, valileri, emniyet müdürlerini, vekilleri, bakanları, hakimleri, savcıları, Mit i,fabrika ve şirket müdürlerini, buralar da çalışacak memurları, hizmetlileri, belediye başkanlarını, meclis üyelerini, üniversite ye kimlerin kabul edileceğini hepsini başkan atamalı.Her şeyin iyisini o bilir çünkü.Bizlerde kulluk vazifemizi en iyi şekilde yaparak sultan başkanımızı destekleyerek iyi vatandaşlar olmalıyız yoksa direk cehennemlik oluruz kim ister bunu.

Bize en uygun sistem budur. Partilere de gerek yok ne diye başı ağrısın başkanımızın. Her kafadan bir ses çıkarsa olur mu? Hizmetler aksar baksanıza bu güzelim memleketi ne hale getirdi bu münafık muhalifler oysa bıraksalar cennette yaşayacaktık şimdi.

Başkandan hesap sorulur mu? Haşa huzurdan, Sayıştay falan da kalkacak zaten tüm ona bahşolunmuş bir memlekette ne isterse yapabilmeli, tüm bankalar dahi ona devredilmeli sultan başkan her şeye hakimdir Allah’tan başka kimseye de hesap vermemeli.

Yapacağı onca hizmet varken fuzuli işlerle uğraştırmayın, atamaymış, meclisten geçecekmiş, kanunmuş ne gerek var zaten hünkarımızın ağzından çıkan kanun olmalı vakit kaybı bunlar.

ihale işleri ve yap işlet devretler, özelleştirmeler, madenler hepsinin üstesinden gelir bizim başkanımız. Yeter ki bu hizmetleri engelleyecek işgüzarlar olmasın. Musul’u, Kerkük’ü, adaları, Selanik’i, Yugoslavya’yı da, alacak başkanımız.

Sendikalar sivil toplum örgütleri tamamı kalksın boş işler bunlar. İşçi dediğin gün ağardığında işinin başında olur, gün batınca işi biter böyle gördük atalarımızdan. Hakmış, hukukmuş, gakmış, gukmuş kaderine razı gelecek herkes.

Gazeteler, televizyonlar tek yayın yapsınlar hepsi aynı olsun hatta Arapça tercih edilsin. Haber bültenlerini, açık oturumları sadece başkanımız sunmalı onun dışında program da olmamalı. Bölücülüğe gerek yok. Camiler de vaazlar, konferanslar da bilimsel öğretiler naklen bizzat başkanımız tarafından verilmeli, bu vaazlara gitmeyenler derdest edilmeli. Ancak böyle huzuru bulur bu ülke.Her kafadan bir ses olmaz tek ses,tek yürek.

Başkanımızın dediğini tutmayan yolundan gitmeyen kafir, vatan haini hatta katli vacip düşmandır.

Böyledir yani zaten gidişatta bunu gösteriyor. Artık herkes kendini Sultan başkanlığa hazırlasın başka türlüsü bize uymaz bu model dünyaya örnek olacaktır. Göreceksiniz memleket şaha kalkacaktır.

Dibine kadar demokrasiyi yaşıycaz, zevkten dört köşe olucaz breh, breh.Korkun bizden kara donlu kafirler.

 

Okullar, üniversiteler başkana göre vatandaş yetiştirecek, tekke ve zaviyeler kaldıkları yerden atomu parçalayıp kansere çare bulup, dünyanın en güçlü silahlarını imal edecek, mahkemeler de kadı sistemine geçilecek, yeniçeri ocağı kurulacak, sadrazamlar vezirler el pençe divan duracak yani her şey muktedir sultanımıza göre ayarlanacak. Zaten Paşalarımız da buna hazır, hata yaparsan da kellen gidecek yakışanı da budur gerisi hava cıvadır.

Türk tipi başkanlık ancak böyle olur kimse gavurlaşma ya heveslenmesin.

Artık özümüze döneceğiz kudretli başkanımızla.

PADİŞAHIM SEN ÇOK YAŞA. Fakir fukara kullarınız duacıdır sağlığınıza.

                                                                                            Hoşça kal yarın……..

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.