19 Ekim 2019 Cumartesi 13:27

ANASAYFA l STADIN ADI BELLİ OLDU

14.06.2017 Çarşamba - 12:29

 

Kocaeli’nin yeni stadını gezen Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, yapımı tamamlanmak üzere olan stadın isminin ‘Kocaelispor Stadyumu’ olacağını açıkladı

Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, basın mensuplarıyla beraber Alikahya’da yapımına devam edilen yeni kent stadını gezdi. Stat hakkında gazetecilere bilgi veren Çintimar, inşaatın yüzde 98 oranının tamamlandığını söyledi.

 STADYUM ALTTAN ISITMALI

Basın mensuplarıyla beraber stadı gezen Çintimar, “Stat inşaatının yüzde 98’i tamamlandı. Ağustos sonu itibariyle bitmiş olacak. Statta 54 adet loca bulunuyor. Stadımız koltuk görüş açısı yönünden ülkenin en iyi statları arasında” dedi. Son dönemlerde yapılan birçok statta önemli bir sorun haline gelen çim soruna değinen Çintimar, Kocaeli Stadyumu’nun çimlerle ilgili bir sorun yaşanmayacağını Kocaeli Stadyumu’nun alttan ısıtmalı olduğunu söyledi.

126 MİLYONA MAL OLDU

Alikahya’da bulunan stada ulaşım konusuna değinen Çintşmar, buraya araçlarıyla gelecek taraftarlar için bin 100’ü kapalı 700’ü açık toplam bin 8 yüz araç kapasiteli bir otoparkın olacağını söyledi. Çintimar, Gazetecilerin sorusu üzerine 33 bin kapasiteli stadın maliyetinin ‘126 milyon’ olduğunu açıkladı.

 KOCAELİSPOR STADYUMU

Gençlik Spor il Müdürü Muzaffer Çintimar, son zamanlarda gündeme gelen yeni stadın isminin ne olacağı tartışmalarına noktayı koydu. Kocaelispor yönetimi ve taraftarlar başlattığı kampanyayla yeni stadının ‘Kocaelispor 1966’ olması için kampanya başlatmıştı. Bu girişimlerin ardından gözler stadı elinde bulunduran Gençlik ve Spor Bakanlığı’na çevrilmişti. Basın mensuplarıyla stadı gezen Çintimar stadın isminin ‘Kocaelispor Stadyumu’ olacağını açıkladı.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.