19 Ekim 2019 Cumartesi 08:37

ANASAYFA l SP İlçe Başkanı Halil Kayın; DERİNCE ÖNEMSENMİYOR

23.06.2016 Perşembe - 13:35

KAYIN
Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın İftarlı olarak gerçekleştirdikleri haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde gündemi değerlendirdi

“14 yıllık AKP döneminde Derince kamu ve büyükşehir hizmetlerinden Kandıra ve Dilovası kadar bile faydalandırılmamıştır. Hala bir otoban giriş çıkışımız bile yok” diyen Halil Kayın, “Dişe dokunur bir icraat ortaya koyamayan AKP’li Derince Belediyesi herkesin biribirini tanıdığı bu ilçede plastik dubalar ve beton barikatlarla kent yaşamını zorlaştırmaktadır. Sanki Derince’yi geliştirip kalkındırmışlar, ilçedeki ticari hareketlilik çok yoğunmuşcasına: ilçenin her tarafına istiklal caddesi muamelesi yapıyorlar. Plastik dubalar yetmiyormuş gibi bir de  birkaç caddeye beton barikatlı kaldırım yapıldı. Zaten sokakları dar olan Derince’ye çözüm getirmedikleri gibi, yapılan yanlış kaldırılmama ile sokakları iyice daralttılar.

BELEDİYE ESNAFIN EKMEĞİ İLE OYNUYOR

Duba ve beton barikatlar koyarak adeta Derince halkı Derince esnafından alış veriş yapmasın diyorlar. Vatandaş evine giderken fırının önüne parkedip ekmek alamıyor. Manavın, marketin önüne parkedip alışveriş yapamıyor. Faturalarını ödemek için, ATM’den para çekmek için  5 dakikalık kısa park yapamıyor. Bu durumdan hem vatandaş, hem esnaf mağdur. Gelişmiş kentlerde yaşlılar, çocuklar, engelliler dikkate alınarak kaldırım yüksekliği yol seviyesindedir,  hiçbir barikat ve duba konulmamaktadır. Belediye bu yanlış kaldırılmama ve dubalamadan acilen vazgeçmelidir.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.