24 Ekim 2019 Perşembe 00:36

ANASAYFA l SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI, Işık’ın en acı günü

29.08.2016 Pazartesi - 15:39

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın vefat eden annesi Mecbure Işık (78) son yolculuğuna uğurlandı.

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık’ın VM Medical Park Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören 78 yaşındaki annesi Mecbure Işık dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Bakan Işık ile birlikte 6 çocuk annesi olan Mecbure Işık’ın cenazesi için öğle vaktinde bugün Hereke Kışladüzü Merkez Camii’nde namaz kılındı. Cenaze Namazında Başbakan Binali Yıldırım’da hazır bulundu. Kışladüzü Merkez Camii etrafında emniyet geniş güvenlik önlemleri alırken, camiye, protokol girişi olmak üzere 3 ayrı noktadan giriş hazırlandı. Cenaze törenine katılanlar tek tek aranarak içeriye alındı.

BAŞBAKAN GELDİ

Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Bursa Valisi Münir Karaoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Çevre ve Ormancılık Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, SP Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurul Üyesi Güldal Akşit, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Kocaeli milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇELENK YERİNE BAĞIŞ

Mili Savunma Bakanı Fikri Işık’ın talimatı üzerine cenazeye çelenk kabul edilmedi. Işık, çenek yerine 15 Temmuz Darbe Şehitleri için bağış yapılmasını istedi. Öte yandan protokol girişinde kısa süreli gerginlik yaşandı. SP Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu protokol girişinden camiye girmek istedi. Ancak başbakanlık korumaları güvenlik gerekçesiyle Sağlam ve beraberindekileri almayınca parti teşkilatından bir kişi tepki gösterdi. Ardından Sağlam ve Erderoğlu camiye giriş yaptı. Kılınan cenaze namazının ardından Merhum Tevfik Işık’ın eşi Mecbure Işık, Yukarı Hereke Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.