14 Ekim 2019 Pazartesi 19:05

ANASAYFA l Siren Sistemi Ezan Sistemine Entegre Edilecek

24.11.2018 Cumartesi - 10:53

 

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü ile Kocaeli İl Müftülüğü arasında geliştirilen proje ile siren sistemi merkezi ezan sistemine entegre edilecek.

Kocaeli’de nüfusun ve yeni yerleşim yerlerinin artmasıyla yetersiz kaldığı düşünülen siren sisteminin, merkezi ezan sistemi ile entegre edilmek üzere AFAD İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün bir araya gelerek geliştirdiği “İkaz ve Alarm Sistemlerinin Merkezi Ezan Sistemine Entegre Edilmesi Projesi” İşbirliği Protokolü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine;  Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan ve AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul katıldı. Vali Aksoy törende yaptığı konuşmalarında; “Bu proje çok önemli. İlimizdeki siren sistemi kapasitesinin arttırılması açısından çok değerli bir çalışma. Enerji kesintilerinde sistemin işlevselliğinin arttırılması gerekiyor. Siren sistemi 3 ay içerisinde merkezi ezan sistemine entegre şekilde çalışacaktır.” dedi. 

Türkiye’de ilk defa Kocaeli’de uygulanacak ve Kocaeli’nin tümüne hizmet vermek üzere tasarlanan çalışma, Aselsan tecrübesiyle üretilen yazılımın telsiz sistemi aracılığıyla İlimizdeki 10 bölge aktarıcısına monte edilmesini ve camilerden ikaz ve anons yapabilme imkanına kavuşulmasını içeriyor. Protokole göre; bölge aktarıcılarındaki cihazların montajı ve bakımlarını AFAD İl Müdürlüğü, camilerdeki cihazların çalışır halde tutulmasının sorumluluğu İl Müftülüğü tarafından sağlanacaktır.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.