17 Ekim 2019 Perşembe 14:14

ANASAYFA l Sesimi Duyan Yok Mu İzmit’te açıldı

13.04.2017 Perşembe - 10:53

Sesimi Duyan Yok Mu Derneği’nin 8’inci şubesi, Turhan Bayrak’ın başkanlığındaİzmit’te açıldı

Her ilde bir şube açmayı hedefleyen ve 6 üniversitede de temsilciliği bulunan Sesimi Duyan Yok Mu Derneği’nin 8’inci şubesiİzmit’te açıldı. Derneğin başkanlığını ise Turhan Bayrak üstleniyor. Belediye İş Hanı Doğu Blok Kat:6’da bulunan şube binasının açılış törenine CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP meclis üyeleri, Sesimi Duyan Yok Mu Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, Sesimi Duyan Yok Mu Derneği İzmit Şube Başkanı Turhan Bayrak, İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, Biz İzmitiz Grubu Temsilcisi Hüseyin Erol ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

RABBİM ÇOCUKLARIMIZI KORUSUN

Açılış töreninde konuşan İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, “Çok faziletli, çok kıymetli, Rabbimizin de takdir edeceği bir faaliyet olarak görüyorum. İnşallah böyle derneklerin sayısı hızla artar ve kötü alışkanlıklarla mücadele ederiz de çocuklarımız, nesillerimiz, ailelerimiz inşallah bunun yıpratıcı zararından korunmuş olurlar. Tekrar böyle bir faaliyet yaptıkları için derneğimize, destek verenlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim çocuklarımızı korusun” dedi.

UYUŞTURUCU YAŞI 12’YE İNDİ

Ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Ülkemizde şu an terörle eşdeğerde olan bir uyuşturucu terörü var. Maalesef ülkemizde gençlerimiz uyuşturucu batağının içinde. Artık yetişkinler, 18 yaşın üzerindekiler değil, yaşı daha da küçük, ortaöğretimde bulunan öğrencilere dahi uyuşturucu atılmakta. Uyuşturucu kullanımı 12ye kadar inmekte. Bu derneğe katkı sunan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Desteğimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğimize söz veriyorum. İnsan olarak gönülden kutluyorum. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

ACİLEN AMATEM YAPMALIYIZ

Son olarak konuşma yapan Sesimi Duyan Yok Mu Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, dün gece bir genci daha uyuşturucudan kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek “Bu gencimizi çok iyi tanıyordum. 19 yaşında üniversite 2’ye giden gencimizdi. Aslında bizim bu uyuşturucuyu kullananlar için bir AMATEM muhakkak yapmamız lazım. Bu sadece Kocaeli’de değil, tüm şehirlerde olmalıdır. Hükümet yetkililerinden bir an önce AMATEM yapmaları konusunda ricada bulunuyoruz” şeklinde konuştu. Ardından protokolmensupları derneğin açılış kurdelesini birlikte kesti. Törende davetlilere ikramlarda bulunuldu. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.