17 Ekim 2019 Perşembe 21:46

ANASAYFA l Sepaş elektrik faturasını 25 Milyon TL azalttı

13.04.2017 Perşembe - 13:13

Geçen yıl 850 bine yakın aboneye ulaşan Sepaş Enerji şehrin ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, “2016 yılında Kocaeli’nde serbest tüketici sözleşmesi imzalayarak müşterimiz olan serbest tüketicilere toplam 25 milyon 300 bin TL’lik katkı sağladık” dedi.

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Akkök Holding ve Avrupa’nın 10 büyük enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group tarafından kurulan enerji perakende sektörünün önemli oyuncularından Sepaş Enerji, 2016 yılında Kocaeli ekonomisine 25 Milyon lira katkı sağladı. Şirketin faaliyetleri hakkında Kocaeli’deki basın mensupları ile bir araya gelen Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, “2016 yılında Kocaeli’deki serbest tüketici sözleşmesi imzalayarak müşterimiz olan elektrik tüketicilerine 25 Milyon 300 bin TL’lik katkı sağladık” dedi.

‘YENİ YILDA YENİ SİSTEMLER GELİYOR’

Konuşmasında, “2016 yatırım anlamında atak yaptığımız bir yıl oldu” diyen Safar, “Kocaeli genelinde abone sayımız 850 bine yükseldi. 2016 yılında bizimde sözleşme imzalayarak müşterimiz olan serbest tüketicilere toplam katkımız 25 Milyon 382 bin 901 TL’ye ulaştı. Bu rakamın 11 Milyon 910 bin 815 TL’si sanayi, 12 Milyon 928 bin TL’si ticarethane ve 543 bin 192 TL’si de mesken” diye konuştu. 2017 yılına iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Safar, “2017 yılı hedeflediğimiz gibi başladı. Yılın ilk iki ayında bile Kocaeli’deki serbest tüketicilere katkımız 5 Milyon 300 bin TL. Bu rakamın 3 Milyon TL’sini sanayi müşterilerimize yaptığımız katkı oluşturuyor. 2017’yi tamamen sistemlerimizi yenilemeye ayırdık. Önümüzdeki yıl abonelerimizi güzel yenilikler bekliyor” sözlerini kullandı.

‘EN ÇOK ELEKTRİK TÜKETEN 4.İL’

Kocaeli’nin Türkiye sanayisi için çok değerli olduğunu aktaran Ondrej Safar konuşmasında şunları söyledi; Türkiye’de toplam elektrik tüketiminin yüzde 45’ini sanayi kuruluşları gerçekleştiriyor. Bu oran Kocaeli’nde Türkiye ortalamasının bir hayli üzerindedir. Kocaeli’nde tüketilen enerjinin yüzde 73’ü sanayiden geliyor. Ayrıca Kocaeli, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından en çok elektriğin tüketildiği 4.il ve tüm Türkiye’deki toplam tüketimi yüzde 5’ini tek başına tüketiyor. Bizim müşteri portföyümüz içinde de çok büyük sanayi kuruluşları bulunuyor. Bir nebze de olsa onların üretimine katkıda bulunduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Gebze, Gölcük, Kocaeli, Kartepe, Derince, Körfez, Darıca, Kandıra ve Karamürsel’de yer alan 9 Müşteri Hizmetleri Merkezi ve çağrı merkezimizde kesintisiz hizmet veriyoruz. Aynı zamanda kişisel olarak da Kocaeli’nde çalışıyor olmaktan çok memnunum. ”

NİTELİKLİ BÜYÜMEK ÖNEMLİ

Sepaş Enerji olarak, genç ve dinamik kadrolarıyla bütün dönüşüm ve değişimlere başarılı bir şekilde ayak uydurduklarını dile getiren Safar, “Müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşıyacak olan Tesla Projemiz son hızıyla sürüyor. Müşterilerimize ulaştığımız kanalları her geçen gün çeşitlendiriyoruz.  Yaklaşık bir yıldır sosyal medya kanalında oldukça aktifiz. Hem kampanyalarımızı duyurmak için hem de müşterilerimizin taleplerine anında cevap verebilmek için bizim için yeni ve çok kullanışlı bir mecra olduğunu söyleyebilirim.Yıl içinde yaptığımız kampanyalar mutlaka müşterilerimize fayda sağlayan ve hayatlarına dokunana nitelikte oluyor. 2017 yılında da kampanyalarımızla sektörde fark yaratacağımıza inanıyorum. ” açıklamasını yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.