17 Ekim 2019 Perşembe 14:14

ANASAYFA l Şeker, “Kılıçdaroğlu, Evet Oyu verecek”

13.04.2017 Perşembe - 10:44

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sandıkta vicdanıyla baş başa kaldığında, vicdanının sesini dinleyerek evet oyu vereceğini söyledi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İzmit İlçe SKM programları kapsamında, Serdar Emekli Evi’ni ziyaret etti. Ziyaretlere, İl Başkan Yardımcısı Veli Haldız, İl yöneticisi Musa Özcan, İlçe Başkan Yardımcısı Alper Doğan, İlçe Yöneticisi Bülent Durmuş ve Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ile mahalle başkanları katıldı. Ziyaretinde, emekli evi sakinleriyle sohbet eden Şeker, 16 Nisan halkoylaması hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

KALKINMA HIZLANACAK

Burada yaptığı açıklamalarda 16 Nisan halkoylamasının önemine dikkat çeken Şeker,  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında merak edilenleri yanıtladı. Yeni sistem ile güçlü bir iktidarın olacağını ve siyasi istikrarla birlikte, ekonomik istikrarın geleceğini söyleyen Şeker, dolayısıyla kalkınmanın da hızlanacağını belirtti.

GÜÇLENMEMİZDEN KORKUYORLAR

Bu sistem ülkeyi güçlendiriyor, kalkınmayı hızlandırıyor, meclisi güçlendiriyor. Avrupa ülkelerine baktığımızda, Türkiye’nin büyümesinden ve güçlenmesinden korkuyorlar. Bu sistem ile biz daha da güçleneceğiz. Biz bölgemizde güçlü olduğumuzda, bundan Ortadoğu da etkilenecek. Gelecekte, şuanda sömürdükleri, Ortadoğu ve Afrika’yı da kaybetmekten korkuyorlar.

KOLTUK SEVDALILARI KARŞI ÇIKIYOR

CHP’nin siyasi hayatı boyunca, yüzde 25’lik oy dilimini aşamadığını söyleyen Şeker, “CHP hiçbir zaman yüzde 51 oranında oy alamayacağını ve iktidar olma şansının olmayacağını biliyor ve bu yüzden hayır diyor. Hayır isteyen kesimlere bir bakın. Türkiye’yi sömürmek isteyenler, Avrupa ülkeleri, terör örgütleri ve koltuk sevdalıları bu sisteme karşı çıkıyor” dedi.

‘VİCDANININ SESİ, KOLTUK SEVDASININ ÖNÜNE GEÇECEK’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sandıkta evet oyu vereceğini söyleyen Milletvekili Şeker, “Koltuk sevdalılar karşı çıkıyor ama Kemal Kılıçdaroğlu, sandıkta vicdanıyla baş başa kaldığında, vicdanının sesi koltuk sevdasının önüne geçecek ve vicdanının sesini dinleyerek, evet oyu verecek” ifadelerini kullandı.  

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.