22 Mart 2019 Cuma 03:29

ANASAYFA l Sedaş 13 projeye ödül verecek

07.05.2017 Pazar - 12:28

SEDAŞ’ın üniversite öğrencilerini inovatif projeler yapmaya teşvik eden ve gelenekselleşen Proje Fikri Yarışması’nda jüri karşısında sunum yapacak adayların heyecanlı bekleyişi başladı. Gözler akademisyenler ve SEDAŞ yöneticilerinden oluşan jürinin yapacağı değerlendirmelere ve ödül törenine çevrildi.

SEDAŞ’IN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ 

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, proje fikri yarışmasının sonuna gelirken kendilerinin de merakla dereceye girecek adayların projeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmeyi beklediklerini belirterek,  “Proje fikri yarışmasına başvuran ve elektrik dağıtımı, üretimi, iletimi ve  elektriğin çevre ile uyumu yanında iş güvenliği alanında da toplum için yeni teknolojilere yönelik inovatif projeleri olan gençlerin önünü açmak ve onlara projelerini hayata geçirmek anlamında destek olmak istiyor ve bunun için bu uygulamamızı sosyal sorumluluk olarak görüyor ve sürdürülebilir olması için de çalışıyoruz.”dedi.  

SEDAŞ ÖĞRENCİLERE İMKANLAR SUNUYOR

Güven, “Bu sosyal sorumluluk projemizde Bölgemizdeki 5 Üniversite ile işbirliği yapıyoruz.” dedi. Bekir Sami Güven, Üniversiteler ile işbirliği içinde  öğrencilere iş ve staj imkanı sunduklarını belirterek, “Geçen yıl düzenlediğimiz Proje Fikri Yarışmasında birinci olan Volkan Ulutaş şu anda SEDAŞ ailesinin bir üyesi ve proje grubu ile birlikte çalışmalarını SEDAŞ’ta sürdürüyor. Genç arkadaşımıza başarılarının devamını diliyoruz” dedi.  

FİNAL ve ÖDÜL TÖRENİ 08 MAYIS’TA

Güven, ”Sadece ilk üçe giren projeyi belirlemeyeceğiz. Toplam  13 projeye ödül vereceğiz. Finalde 23 öğrenci jüri karşısında projelerini tanıtan sunumlar yapacaklar. Birinci, ikinci ve üçüncü olan projeleri belirlerken,  10 proje de mansiyon ödülü alacak. Ön değerlendirmeyi geçen projeler, www.sedas.com web sayfasında yayımlandı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ), Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) akademisyenleri ve SEDAŞ yöneticilerinin oluşturduğu jüri,  ön değerlendirmeyi geçen projeler arasından,  ilk üçe girecek  ve 10 mansiyon ödülü alacak projeleri  belirleyecek. Aynı günün akşamı düzenlenecek törende SEDAŞ öğrencilere ödüllerini verirken, projeye destek veren akademisyenlere ve Üniversitelerin Rektörlerine de SEDAŞ tarafından  teşekkür plaketleri  verilecek.

SEDAŞ hakkında

SEDAŞ, Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 47 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle’de 1,6 milyon tüketiciye, 3,4 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa’nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group’a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33’e varan dağıtım merkezi ve toplamda 21 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ’ın, 2016 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara’yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,31 milyar kWh’tir.

 

Etiketler: ,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi