19 Ekim 2019 Cumartesi 13:25

ANASAYFA l SAYIN VALİMİZ BUNDAN SONRA DAHA ÖZGÜRLÜKÇÜ OLMALI

21.06.2017 Çarşamba - 11:17

Bugün yayınlanan, “Valiler Kararnamesi” ile 41 ilin valisi değişti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’da bu değişimin içine dahil olarak önümüzdeki günlerde Diyarbakır’da görevini sürdürmeye devam edecek. Güzeloğlu’nun koltuğuna ise meslektaşı Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy geçecek. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yaşanan değişiklikler hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, resmi gazetede bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi’nde Diyarbakır’a atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun durumunu değerlendirdi. Güzeloğlu’nun her zaman hoşgörülü bir tavır takındığını belirten Sarıbay, Kocaeli Valisi olarak görev başı yapacak Hüseyin Aksoy’a da hayır dileklerini sundu. FETÖ ile soruşturmaların hafiflediğini de ekleyen Sarıbay, Hasan Basri Güzeloğlu’na yeni görev yerinde daha güvenlikçi bir tavır takınmamasını, bunun yerine daha özgürlükçe bir vali olarak hizmet etmesini önerdi.

 ÖZGÜRLÜĞE İHTİYAÇ VAR

Cengiz Sarıbay’ın gazetemize yaptığı açıklama şu şekilde: “Sayın valimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum bu tayinin. Allah umarım gönlüne göre vermiştir. Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, kentimizde iyi çalışmalar gerçekleştirdi. Zaman zaman kendisini eleştirmiş olabiliriz. Bu tamamen siyasi kaynaklı eleştirilerdi. Bizim bu eleştirilerimize kendisi her zaman hoşgörüyle yanıtlar verdi, alınganlık göstermedi. Ama şunu da eklemeden geçmek istemiyorum. Güvenlikçi vali modundan özgürlükçü vali moduna geçmeli. FETÖ ile ilgili soruşturmalar artık hafifledi çünkü insanların artık baskıya değil özgürlüğe ihtiyacı var. Kentimizi yeni yönetecek valimiz Hüseyin Aksoy’u şahsen tanımıyorum. Ona da yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.