17 Ekim 2019 Perşembe 21:37

ANASAYFA l Sarıbay ve Tarhan’dan “Hayırlı” pazarlar

03.04.2017 Pazartesi - 10:58

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan anayasa referandumu öncesine yurttaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Sarıbay ve Tarhan kampanya ziyaretleri kapsamında Kartepe, Emekevler Mahallesi’nde kurulan Ulus pazarını gezdiler, hem pazarcı esnafı hem de yurttaşlarla sohbet ederek, ‘Hayır’ için destek istediler. CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar’ın ev sahipliği yaptığı programda, Sarıbay ve Tarhan’a, il yöneticileri Naim Keskin, Nilay Şişman Merttürk ve Harun Yıldızlı, Sarıbay’ın eşi Av. Nurdan Sarıbay, ilçe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyelerinin yanı sıra gençlik kolları üyeleri de eşlik etti.
PAKETTE VATANDAŞIN SORUNUNA ÇÖZÜM YOK

Pazarcı esnafıyla ve mahalle sakinleriyle sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Sarıbay, “Bugün pazarcı kardeşlerimizle konuşurken bir kez daha gördük ki, ülkemizin acil gündem maddesi Anayasa değişikliği değil. Pazarcı esnafımızı, yurttaşlarımızın alım gücünü etkileyen en büyük mesele ekonomideki durgunluk. Pazara gelen yurttaşlarımız işsizlikten, alım gücünün kalmadığından bahsediyor. 15 yıldır ülkeyi yönetenlerin, ülkeyi ne hale getirdikleri ortada. Ülkenin acil gündem maddesi Anayasa değişikliği değil artan şehit sayımız, yoksulluk, işsizlik ve bunların çözümsüzlüğüdür. Ülkenin gerçek sorunları çözüm beklerken, yurttaşlarımızın önüne tüm yetkileri tek kişiye denetimsiz biçimde devreden bir Anayasa teklifini getirmek, tek kişinin arzusunu öncelik edinmek halkın aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir” dedi

ÜLKENİN GELECEĞİNİ TEK KİŞİNİN DUDAĞI ARASINA BIRAKAMAYIZ

Ülkenin geleceğinin tek bir kişinin iki dudağı arasına bırakılamayacağını söyleyen Sarıbay, “Önceliğimiz iktidarıyla muhalefetiyle esnafın, yurttaşın sorununu çözmek olmalı. Vatandaşın önüne getirilen bu Anayasa değişikliği “dipsiz kuyu” gibi adeta. Evet demek nereye gittiği bilinmeyen trene evlatlarımızı bindirmekten başka bir şey değil. Buna hep birlikte dur deyip yeniden ülke gündemine dönmeliyiz. Onun için pazarcı esnafımıza her zamankinden daha fazla ‘Hayır’lı işler diliyor, aydınlık yarınlarımız için tüm yurttaşlarımızın desteğini istiyoruz” diye konuştu.

DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE YOK

Bu getirmeye çalıştıkları Başkanlık sistemi değil diyen CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan; “O yüzden `Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi` diye bir şey uydurmak zorunda kaldılar. Böyle bir sistemin, dünyada örneği olmadığı gibi, tarihimizde de yeri ve örneği yok. Teklifte, Cumhurbaşkanına öylesine sınırsız yetkiler verilmiş ki, Cumhurbaşkanının karar alırken kimseden görüş alma zorunluluğu yok. Bu sistem adaletin olmadığı bir yargı sistemi ve işlevi olmayan bir Meclis yaratır. Böyle bir devlet düzeni olur mu? Türkiye’ye layık görülen Anayasa bu olamaz, bunu kabul etmiyoruz” dedi.

BU SEFER İŞ BAŞKA

Sözlerine devam eden Tarhan; “Pazarda esnafımız, alışverişini yapan vatandaşımız, memleketimizde olup bitenin farkında. Esnaf, ekmeğinin peşinde. Vatandaş eve ne götüreceğinin derdinde. Pahalılık almış başını yürümüş. Esnaf da vatandaş da pahalılıktan yakınıyor. Filesini nasıl dolduracak onun hesabını yapıyor. İşsiz delikanlısına iş istiyor. Üniversiteden mezun olup gelmiş kızına iş istiyor. Gencine iş istiyor, aş istiyor. Bizi görünce hep bu dertlerini dile getiriyorlar. Tek adam rejiminin ülkemiz için, milletimiz için getirebileceği tehlikelerin farkında. Vatandaş bize soruyor: Ne istediler de vermedik? Vatandaş diyor ki: ‘15 yıldır başımızdalar. Bu sefer iş başka. Tek adam olmak istiyorlar, hayır diyeceğiz. Rejimi değiştirmek istiyorlar, hayır diyeceğiz. Ben milletimize güveniyorum. Milletimize inanıyorum. Geleceği için, çocukları için, memleketi için referandumda ‘hayır’ diyecek” şeklinde konuştu

UPEK YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Sarıbay ve Tarhan, Ulus Pazarı ziyaretleri sonrasın da kendilerini ağırlayan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu’na ve tüm esnafa teşekkür etti.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.