22 Ekim 2019 Salı 02:13

ANASAYFA l Sarıbay teşekkür etti

20.04.2017 Perşembe - 12:51

Sarıbay, “Referandumda doğru bir dil kullandık “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, referandum sonrası İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu ve kurul üyeleri Hüseyin Erol, Erdem Arcan, Hamiyet Göksu, Sefa Sözer ve Hatip Tekin ile bir araya gelerek referandum sürecinde gösterdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

BU PARTİ HEPİMİZİN

Referandum sürecince yaptığınız çalışmalardan dolayı başkanın şahsında hepinize teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Siyasi birikiminden istifade edeceğimizi düşündüğümüz isimleri buraya davet ettik. Sizler de bizi mahçup etmediniz. Süreç boyunca gayet güzel düzenli programlar yapıldı. Keyfi olarak hiçbir program iptal edilmedi” dedi. Neticeden memnun olduğunu dile getiren Sarıbay, “İl kurul üyelerimiz, milletvekillerimiz, partinin dinamikleri, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, tüm örgütümüz iyi çalıştı. Parlamenter sistemi Cumhuriyeti savunan her vatandaşı aktif hale getirelim dedik ve bunda başarılı olduğumuzu da düşünüyorum.  Bu sadece bizim başarımız değil, bizimle beraber hayır için hareket eden herkesin başarısıdır. Ben referandum da doğru bir dil kullandığımızı düşünüyorum. Bizim bu düşünceyi geliştirmemiz lazım. Bu arkadaşlarla tekrar hareket edebilmek için ne yapılması gerektiğinin sosyologlar tarafından oluşturulması gerektiğini düşünüyorum.  İnşallah bu tür organizasyonlarda yine görev alırsınız. Bu parti hepimizin “ ifadelerini kullandı.

ALDIĞIMIZ EN SORUMLU GÖREVDİ

Bize güvendiğiniz için teşekkür şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum diyen İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu, “Bugüne kadar aldığımız en sorumlu görevdi. Kurul olarak ilçelerle hep köprü olmayı tercih ettik. Süreç boyunca da hiç sorun yaşamadık. Dokuna dokuna bu referandumu yürütmeyi hedefledik. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. “ dedi. Rejimimizi sıkıntıya sokacak bu sonuç için oldukça üzgünüz diyen Uslu, “YSK’nın yanlışlarıyla kazandıkları bir seçim oldu. Bizim hedefimiz referandum da da olduğu gibi halkın bize verdiği çatı görevini en iyi şekilde yaparak ilk seçimde Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, meclisimizi yeniden kazanacak çalışmalar içinde olacağız. Bundan sonra öncelikli hedefimiz bu olacaktır. Meclisimizin tek eksiği olan herkesin temsili yani seçim barajının kaldırılması kazandığımız meclisimizin ve demokrasimizin en büyük kazancı olacaktır “ diye konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.