21 Ekim 2019 Pazartesi 16:49

ANASAYFA l Sanayicilerden 1.2 milyon lira destek

02.08.2016 Salı - 19:26

Kocaeli’deki 12 organize sanayi bölgesi, 600 bin lira bağışta bulunma kararı aldı. Sanayi Odası 100 bin lira, Gebze ve Körfez Ticaret Odası da 450 bin lira bağışta bulundu

VALİ Güzeloğlu gün boyu sanayicileri ve iş adamlarını makamında ağırladı. İlk olarak Kocaeli’deki 12 OSB’nin üst düzey yöneticilerini ağırladı. Daha sonra Körfez ve Gebze Ticaret Odaları yönetimleri Vali Güzeloğlu’nun makamındaydı. OSB’ler, Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz Şehit ve Gazilere destek kampanyasına 600 bin lira bağışladı.

DESTEK VERDİLER

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise oda olarak kampanyaya 100 bin lira bağışta bulunduklarını belirtti. Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ise 50 bin lira, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ise 400 bin lira bağış yaptıklarını belirtti.

HÜR YAŞAMIŞ MİLLET

Ziyaretlerde konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,” Millet iradesine darbe vurmak isteyenlere karşı milletimiz cevabını vermiştir. Millet düşmanları kendilerine emanet edilen silahlarla bir kalkışma gerçekleştirmişlerdir. Ben haberi alır almaz, iradesine sahip çıkan, sokaklara çıkan, başta aziz şehitlerimiz olmak üzere tüm Türk Milleti evlatlarını saygıyla selamlıyorum. Onların imanlı göğüsleriyle tanka karşı durmuşlardır. Bu millet her dönem hür yaşamış bir millettir. Bu milletin bu yanını bilmeyenler yok olup gitmişler ve gidecektirler” ifadelerini kullandı.

DAHA GÜÇLÜYÜZ

Bu 40 yıllık bir sinsi plandır diyen Vali Güzeloğlu,” Bu kalkışmaya kalkışanlar adalete hesap vereceklerdir. Biz büyük bir milletiz. O gece Türk Milletinin dik duruşuyla büyük bir tehlikeyi bertaraf eyledik. Eskiye göre daha güçlüyüz. Türkiye yoluna insanıyla ve imanıyla devam edecek. İş dünyamızın temsilcilerisiniz. Sizler de bu hain kalkışmaya gereken cevabı verecektir. 15-22 Temmuz tarihleri arası yaklaşık 200 Milyon TL konut kredisi kullanılmıştır. 8 Milyar Dolarlık döviz bozuldu. Millet TL’sine ve ekonomisine güveniyor” şeklinde konuştu.

ASLA UNUTULMAZ

Biz büyük hedeflere doğru yolumuza devam ediyoruz diyen Vali Güzeloğlu,” 2023, 2053 ve 2071 yürüyüşüne Kocaelimiz çok büyük katkılar sağlıyor. 15 Temmuz hiç unutulmayacak. Kocaelimizin 2 şehidi de unutulmayacak. Hiç unutmayacağız. Her ikisinin de ismini okullara verdik. O isimleri taşıyan okullardan da imanlı, ülkesini seven gençler yetişsin” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.