22 Temmuz 2018 Pazar 12:50

ANASAYFA l SAĞLIK SEN’DEN KINAMA

13.08.2017 Pazar - 11:34

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker “Olayı kınamaktan öte hiçbir iş yapmayanları kınıyorum” dedi.

Dilovası 2 Nolu 112 ASHİ “Acil Sağlık Hizmeti İstasyonuna” ve istasyonda görevli sağlık çalışanlarına yapılan saldırı nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Dilovası 2 Nolu 112 ASHİ çalışanlarını ziyaret etti.

Dilovası 2 Nolu 112 ASHİ Çalışanlarına Geçmiş Olsun Ziyareti
Çarşamba günü gece saat 02.00 da Dil Ovası ilçesinde faaliyet gösteren 2 Nolu 112 ASHİ “Acil Sağlık Hizmeti İstasyonuna” ve istasyonda görev yapan sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırı nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Dilovası 2 Nolu 112 ASHİ çalışanlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Olayla ilgili çalışanlardan bilgi alan Şube başkanı Çeker; Ziyaret sonrası açıklamada bulundu.

Süslü Beylik Sözler İle Olayı Kınamaktan Öte Hiçbir İş Yapmayanları Kınıyorum.
Şube Başkanı Çeker; Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti ve şiddete sessiz kalan ve şiddetin son bulması için gerekli tedbirleri almayan, bu tür üzücü olaylar vuku bulduğunda klimalı odalarında oturarak süslü beylik sözler ile olayı kınamaktan öte hiçbir iş yapmayanları kınıyorum. Diyen Başkan Çeker; Sendika olarak, insan olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız. Yapılan şiddet Dilovası 2 Nolu 112 istasyonu ve istasyon çalışanlarına değil tüm 112 ASHİ çalışanlarına ve sağlık çalışanlarına karşı yapılmıştır.

Sağlık Kuruluşları ile Sağlık Çalışanlarının Çan ve Mal Güvenliği Yok.
Şube Başkanı Çeker; Olayın gece saat 02.00 da vuku bulması ve sağlık çalışanlarının darp edilmesi, 112 istasyona saldırı yapılarak camlarının kırılması, saldırganların kapıları tekmelemeleri, camları kırmaları sağlık kuruluşları ile sağlık çalışanlarının çan ve mal güvenliğinin olmadığını ortaya koymuştur. Diyen Çeker; Dolayısı ile güvenlik zafiyeti olduğu aşikârdır.

Kurum Amirinin Açıklamalarını Hayretler İçerisinde İzlemekteyiz
Açıklamalarını sürdüren Başkan Çeker; Kurum amirinin açıklamalarını da hayretler içerisinde izlemekteyiz. Avuç içi kadar bir ilçede 112 istasyonuna ve çalışanına saldırı yapan kişi ve kişilerin tespit edilerek adaletin karşısına çıkarılmamasını da anlamış değiliz. Dedi Çeker; Türk Sağlık Sen olarak konunun takipçisi olacağız. Kısa süre sonra konu hakkında detaylı bir şekilde basın açıklaması yapacağız.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.