24 Ekim 2019 Perşembe 00:37

ANASAYFA l Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar İsmail Yıldız; Gözyaşlarımız birbirine karışıyor

30.08.2016 Salı - 14:52

Terör saldırılarının birbirini takip ettiğini hemen hemen her gün bir saldırı gerçekleştirildiğini haber ajanlarının ise bu saldırıları rutin haber verilmiş gibi verdiğine dikkat çeken Yıldız, Türkiye’nin iyi yönetilmediğinin altını çizdi.

Milletin verdiği parayla yapılan devletin okullarında okuyan çocukların terörist olabildiğini kaydeden Yıldız, milli eğitim sisteminin yanlışlığına vur yaptı. Yıldız, “Gözyaşlarımızı birbirine karışıyor. Zincirleme bir biçimde daha büyük olaylarla karşılaşıyoruz. Bu tablo karşısında iktidar sahiplerinden ses yok. İktidar mensupları bu olaylara karşı görüntü yasağı koyuyor. Van, Bitlis, Elazığ ve Gaziantep’ten gelen saldırı ile tam anlamı ile sarsıldık. Önceki günde Cizre’den haber geldi. Ardından ise Yüksekova’dan haber geldi. Şantiye’yi basan işçiler iki işçiyi şehit etti. Televizyonlar artık birinci haber olarak vermiyor. Türkiye iyi yönetilmiyor. Milletimiz bu gerçeği görmek zorundadır. Bu bir felakettir. Her gün 5, 10 şehidimiz var. Ana muhalefetin konvoyuna saldırı düzenleniyor.  Olaylar bunlardan ibaret değil. Bir devlet büyüğümüz ‘600 şehidimiz var ama 8 bin terörist öldürürdü’ dedi. Bu teröristler TC kimliği taşıyor. Ecdadımız gayrimüslimlerin çocuklarını dahi milli eğitime tabi tutuyordu. Şimdi ise Müslümanların çocukları alınıp, Müslümanların parasıyla yapılan okullarda okuyup daha sonra terörist olabiliyor” açıklamasında bulundu.

FIRAT KALKANI BİR GÜVENLİK OPEROSYONUDUR

Fırat kalkanı operasyonunu değerlendiren Yıldız, söylenenlerin aksine bunun bir güvenlik operasyonu olduğunu belirterek, “Fırat Kalkanı operasyonunu bir kısım gazeteler ‘işgal girişimi’ diye sunarken, bir kısmı ise ‘fetih’ diye sundu. Bu bir güvenlik operasyonudur. Sakıncaları elbette var. Biz bu sakıncaları 6 yıl önce söyledik. Suriye’ye gittiğimizde Esad’ı uyardık, ‘muhalefetten korkmayın, basını engellemeyin’ dedik. Biz ayrıldıktan sonra 5 binden fazla siyasi tutuklu serbest bırakıldı. Buraya geldik iktidarı uyardık. ‘Yanlış yapıyorsunuz’ dedik. Dışişleri Bakanını ziyaret ettik. Endişelerimizi aktardık. Esadcılık ile suçlandık. Altı yılın sonunda iktidar bizim dediğimiz noktaya geldi. Ama yollar daraldı. PYD, IŞID, Rusya, ABD var artık. Zaman bizi doğruladı. Şuanda bıçak kemiğe dayanmış durumda. Oradan atılan füzeler Kilis’i yaşanmaz hale getirdi. 90 roket atıldı, 23 insanımız hayatını kaybetti. 23 bin Kilis’i göç etti. Şimdi de Gaziantep’in Karkamış ilçesi terk ediliyor” diye konuştu.

NAMAZ KILACAKTIK, GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK İÇİN GİDİYORUZ

‘Şam’da Emevi Camii’nde namaz kılacağız’ politikasının ardından Suriye topraklarına sınır güvenliği için girilmek zorunda kalındığına dikkat çeken Yıldız, “Bu ülke bizim, bu millet bizim. Bu çerçeve dâhilinde askerimiz Suriye topraklarına talep üzerine ÖSO ile girmek zorunda kaldı. Şam’da Emevi Camii’ne namaz kılmak için gidilmiyor artık Suriye’ye. Ülkenin en azından sınır güvenliğini sağlamak için gidiliyor. Riski elbette var. Bu riske rağmen askerimize dua etmeliyiz. 1998 yılında Refah partimiz kapatıldı. Hocamız Refah Partisi kapatıldıktan sonra ‘Bir takım kimseler yanlış yapıyor diye ordumuzun tümüne karşı duramayız’ demişti. ‘Ergenekon ve Balyoz olaylarında yanlış yapanlar olabilir ama ordumuzu yıpratmayalım’ dedik. Sonra ne oldu ‘yanılmışız’ dediler. Defalarca uyardık. Fakat siz defalarca suçladınız” dedi.

İSRAİL ŞARTLARI YERİNE GETİRMEDİ, TAZMİNAT YARDIM PARASI DEĞİLDİR

İktidarın 15 yıllık süreci içinde yıka yıka geldiği politikaların şimdi ise tamir edilmeye çalışıldığını ancak çok geç olduğunu ifade eden Yaşar Yıldız, “15 yıllık süre içerisinde yıka yıka geldiklerini tamir etmeye çalışıyorlar. Irak, Libya, Mısır olayları. İsrail 2010 yılında 10 vatan evladımızı şehit etti. İktidar, ‘terörist devlet’ diyordu. Üç şart ileri sürülüyordu. Ambargo kalkacak, özür dilenecek ve tazminat ödenecek. Bütün bunlar yapılmadı. Bir vakıf kanalı ile İsrail Türkiye’deki bir hesaba 20 milyon aktaracak. Tazminat değil bu. Tazminat bir suça karşılık ödenen paradır. Yardım parası değildir. Besleyip büyüttüklerin yapmaya çalışıyorlar. ‘Böyle devlet yönetimi olmaz. Yüzde yüz oy alsanız dahi ülkeyi iyi yönetemezsiniz. Çünkü yolunuz yanlış. Sürekli gerilim üretiyorsunuz. Komşularla iyi geçinin’ dedik. Aynı şeyleri çözüm sürecinde söyledik” dedi.

ÖNCELİKLE HEDEFİMİZ BARIŞ OLMALI

Saadet Partisi’nin millet için pusula, İslam âlemi için rehber tüm insanlık için ise reçete olduğunu aktaran Yıldız, “Hedeflerimizin gerçekleşmesi için olamazsa olmazımız barıştır Zaman gelir nefsi müdafaa da yapılır. Peygamberimiz ‘Ben bir rahmet peygamberiyim, aynı zamanda hak peygamberiyim. Cennet kılıçların altındadır’ demiştir. Milli Görüş Lideri yeri geldiğinde Kıbrıs Barış Harekâtını başlattı. Öncelikle barış. Bu çerçevede İslam ülkelerinin birleşmesi gerekir. Kendi ortak para birimlerine geçmesi gerekir. Kendi NATO’muzu kurmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.