21 Ekim 2019 Pazartesi 13:41

ANASAYFA l RUHSATSIZ MAVİ KOCAELİ GAZETESİ MÜHÜRLENDİ

26.08.2016 Cuma - 14:54

Ruhsatsız olarak faaliyet gösteren ve verilen süre içerisinde gerekli yasal işlemleri tamamlamayan Mavi Kocaeli Gazetesi, İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi

Mavi Kocaeli Gazetesi hakkında yapılan ihbar üzerine, 23/08/2016 tarihinde İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nce inceleme yapılmıştı. Yapılan inceleme sonucunda söz konusu gazetenin İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı olmadığı, ayrıca Çevre Temizlik bildirimi ve İlan Reklam beyanlarının da bulunmayarak yıllardır vergi ödemediği tespit edilmişti.

DİKKATE ALMADI

Belediye yetkililerince yapılan yazılı ve sözlü uyarılara rağmen, iskanı ve iş yeri açma kapama ruhsatı olmayan, yıllardır vergi ödemeyen, uyarıları dikkate almayan, kural ve kanun tanımayan, çıkar karşılığında yalan ve düzmece haber yaptığı herkesçe bilinen Mavi Kocaeli Gazetesi’nin Fethiye Caddesi Feridun Özbay Sokak’taki yeri, gerekli resmi evrakları yerine getirinceye kadar mühürlendi. Söz konusu kurumun eksik işlemlerini tamamlaması halinde faaliyetine devam edebileceği de belirtildi.

 

ruhsatsız (1) ruhsatsız (2) ruhsatsız (3)

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.