19 Ekim 2019 Cumartesi 13:29

ANASAYFA l POLİS YANKESİCİ KILIĞINA GİRDİ

22.06.2017 Perşembe - 18:38

Kocaeli’de gerçekleşen pazar uygulamasında yankesici kılığına giren kadın polis vatandaşların cüzdan ve cep telefonunu çaldı. Eşyalarını çaldırdıklarını dikkat etmeyen vatandaşlar polisler tarafından uyarıldı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılı ve Yankesicilik Birimi Ekipleri İzmit Perşembe Pazarı Alanı içinde bir uygulama gerçekleştirdi. Yankesici olarak tanımlanan kadın sivil polis pazarda alışveriş yapan ve eşyalarını güvensiz bir şekilde saklayan şahıslardan gizlice cüzdanını ve cep telefonunu çaldı. Mağdurların olayı fark etmemesinden ötürü emniyet ekipleri şahıslara eşyalarını vererek şahısları konu hakkında uyardı.

Yankesici kılığına giren polis tarafından cüzdanı çalınan Lütfiye Cirit,” Alışveriş yapıyodum. Cüzdanım çalındı. Hatalı taşıdığım için. Çantayı elimde tutmam lazım. O zaman kimse çalamazdı. Kocaeli Emniyetinin yaptığı bu uygulama çok faydalı. Polislerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından vatandaşı yankesicilik olaylarına karşı uyaran emniyet güçleri özellikle yaklaşan bayram nedeniyle, bayram öncesi oluşacak yoğunlukta esnafı para alışverişinde sahte paraya karşı dikkatli olmaları, sahte para anlaşılır makine ve kalem kullanmaları, para alırken tırnakçı olarak bilinen dolandırıcılara karşıda uyardı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.