14 Ekim 2019 Pazartesi 19:02

ANASAYFA l Özkan; Kandıra Yolunda Başka Canlar Yanmasın

01.11.2018 Perşembe - 10:03

 

İZKANDER Başkanı Ömer Özkan geçtiğimiz hafta sonu Kandıra yolunda gerçekleşen kazanın kendilerini derinden üzdüğünü ve bu konunun derneklerinin önceliği olduğunu belirtti.

İzmit Kandıra Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (İZKANDER) Ekim ayı aylık olağan istişare kurulu toplantısını Ömer Özkan başkanlığında gerçekleştirdi.  Dernek istişare kurulu üyesi Fatih Günen’e ait 41 Izgara Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Erdoğan Şentürk’te katıldı. Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen toplantı da mahalle ve köy teşkilatlanmasına yönelik yapılacak çalışmalar, köy ve mahalle derneklerine yapılacak ziyaret ve destekler ile Kandıranın kanayan yarası Kandıra (Ölüm) Yolunun mevcut durumu değerlendirildi.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Toplantıda konuşan İZKANDER Başkanı Ömer Özkan geçtiğimiz hafta sonu Kandıra yolunda gerçekleşen kazanın kendilerini derinden üzdüğünü ve bu konunun derneklerinin önceliği olduğunu belirtti.  Özkan “ hepimizin ölüm yolu olarak nitelendirdiği bu yol,  çok değil bundan birkaç ay önce aynı aileden üç kuşağın ölümüne sebep olmuştu.  Bu acı henüz azalmadan yine aynı yol başka bir ailenin yok olmasına sebep oldu. Bu acılara yenilerinin eklenmemesi, başka ocakların sönmemesi için bir an önce gerekli çalışmaların başlatılmasını bekliyoruz. Bu süreçte biz, halkımızın sesini duyurmak için elimizden geleni yapıp, konunun takipçisi olacağız” dedi.

ŞİRİNTEPE’DEN BABALI’YA KADAR HERKES İÇİN VARIZ

İzmit ve Kandıralı tüm hemşehrilerin İZKANDER’de söz sahibi olduğuna da vurgu yapan Özkan “ yeni yönetim kurulumuzu oluşturduğumuzda tavana değil, tabana hizmet edeceğimizi söylemiştik. Bunu laf olsun diye söylemedik. İZKANDER’imize, İzmit ve Kandıra’mızın mahalle ve köylerinden gönüllü, samimi ve liyakat sahibi temsilciler kazandırarak, kadın ve gençlik kolları gibi oluşumları hayata geçirme hususunda birtakım çalışmalar yürütmek için toplandık. Çünkü biz, İzmit’in Şirintepe mahallesinden Kandıra’nın Babalı köyüne kadar tüm hemşerilerimizin gözü, kulağı, sesi olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

ESKİ BİNALAR EĞİTİM YUVASINA DÖNÜŞSÜN

Köy ve mahalle derneklerine destek çalışmalarının da konuşulduğu toplantıda köyler için fikir alışverişinde bulunduklarına da dikkat çeken İZKANDER Başkanı Ömer Özkan “ köylerimizde üretimin artması, köyden şehre göç yerine,  şehirden köye göçün yaşanmasını istiyoruz. Köylerde üretimin artması için gerekli girişim ve önerilerimiz olacak. Taşımalı sisteme geçilen köylerde bulunan mevcut bina ve bahçelerin bir an önce bölge halkının kullanabileceği yerler haline getirilmesi için çalışmalara başlıyoruz. Bu binaların kamu kurum ve kuruluşlar tarafından kursların verildiği eğitim yuvalarına dönüşsün istiyoruz” dedi.

ERDOĞAN ŞENTÜRK’E TEŞEKKÜR EDERİZ.

Özkan son olarak “Bizlere, ileriye yönelik projelerinden bahseden Akparti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Erdoğan ŞENTÜRK kardeşimize çıktığı bu yolda kendisine hayır ve başarı diliyorum. Ayrıca istişare kurulu toplantımıza katılımından dolayı kendisine ve bütün istişare kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.