22 Temmuz 2018 Pazar 09:34

ANASAYFA l ÖZDAĞ’IN DAVASI YİNE ERTELENDİ

07.08.2017 Pazartesi - 11:38

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ bugün bir kez daha hakim karşısına çıktı.

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ 3. kez hakim karşısına çıkacak. Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve iki kez hakim karşısına çıkan Murat Özdağ’ın tutuklu yargılanmasına karar verilmişti. Bugün 3. kez hakim karşısına çıkacak olan Özdağ hakkında mahkemenin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Duruşmada konuşan Murat Özdağ’ın avukatı Ersayın Işık, “Tutukluluğun devamı talebine katılmıyorum. Nasıl bir FETÖ üyesi ki müvekkilim KOTO başkanlığına seçilmiş kent kamuoyunun desteğini almıştır. Çocuklarını idealist bir şekilde okutmaya çalışmıştır. Biz çocuklarının tüm ödemelerini koyduk. Çocukların isim ve harcamaları var. Müvekkilim darbe olduktan sonra ilk olarak Ak Parti binasına gelip milletin milli birliği ve berberliği çağrısında bulunan kişidir” şeklinde konuşdu.

MÜVEKKİLİM İFLAS AŞAMASINDA

Savunma konuşmasına devam eden  Işık, “Müvekkilim Bank Asya’ya ile herhangi bir şüphesinin olmadığı ortaya çıktı. Bu örgütle uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Ortada müvekkilimin cezalandırılmasına neden olacak tek bir delil yok. Müvekkilim neredeyse iflas aşamasına gelmiştir, amaç müvekkilimi meslek ve ticari anlamında bitirme çabasıdır. Ben mahkemenin buna alet olmayacağı kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

BANK ASYA’YA GİTMEDİM

Avukatı Işık’ın ardından konuşmak için söz alan Özdağ; “Kayinbiraderim menzil tarikatına mensuptur. Böyle bir şeyden suçlanıyor olmak benim için üzüntü vericidir. Suçlamaların hepsinin altı boştur. Kocaeli’de FETÖ’ye bu kadar karşı olduğu halde Fetö’den benim kadar zarar gören yoktur. Kocaeli’de AK Parti’nin içinde MHP’nin içinde ve CHP’nin içinde olan arkadaşlarımla birlikte ben seçim dönemlerinde seçimi kazandım. Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde çok fazla oy kullanıldı. Camii ile cemaatle olacak iş değil bu, ben bir buçuk sene çalıştım. Hayatımda Bank Asya’ya gitmedim” dedi.

KARİYERİM BİTTİ

Özdağ “ Bu dönemde kaybettiğim paralarla çocuklarıma ev alırdım dükkan alırdım rahat rahat yaşar giderlerdi. Ama okusunlar ülkelerine faydalı olsunlar istedim. 30 yıllık kariyerimiz bitti. Ben Kocaeli’ye yarar sağlamaktan başka birşey yapmadım” şeklinde konuştu.

19 EKİM’E ERTELENDİ

Eski KOTO Başkanı Murat Özdağ’ı dinleyen mahkeme heyeti Özdağ’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 19 Ekim tarihine ertelediklerini açıkladı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.