21 Ekim 2019 Pazartesi 16:51

ANASAYFA l Oruç’tan açıklama; FETÖ ile hiçbir bağım olmamıştır!

11.08.2016 Perşembe - 14:55

Görevden alınan İzmit Belediye Başkanı Güray Oruç, yaşanan süreçle ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı

 

İŞTE Oruç’un yaptğı o açıklama;

Şahsım ile ilgili basında yer alan haberler ve soruşturma konusunda kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bir açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

 

Bilindiği üzere; ülkemiz, 15 Temmuzda kara bir gün yaşamış ve millet iradesine kast eden hainlerin darbe kalkışmasına tanıklık etmiştir. Milletimiz için bir varolma mücadelesi anlamına da gelen bu hain girişim, Milletimizin feraseti ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadele gücüyle püskürtülmüştür.

 

Artık Devletimiz, bu hain terör odağını tümüyle tasfiye etmek üzere tüm kişi ve kurumları mercek altına alarak araştırma ve soruşturma faaliyetlerine başlamıştır.

 

Bu araştırma ve soruşturma sürecinin devletimizin bekası için son derece gerekli ve doğru olduğunu düşünüyorum.

 Dolayısıyla her bürokrat gibi şahsımın da bu kapsamda incelemeye alınmasını gayet normal bulduğumu ve saygıyla karşıladığımı ifade etmek isterim.

 

Şunu belirtmeliyim ki; milli ve manevi değerlerimize bağlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğe bağlılık duygularını canı pahasına herşeyin üzerinde gören ve fetö terör örgütü ile doğrudan veya dolaylı hiçbir bağlantısı olmayan bir kamu görevlisiyim.

 

40 yıllık hayatım boyunca,  Kocaeli kamuoyunun yakından bildiği üzere aile yaşantım, iş ve arkadaşlık ilişkilerim, sivil toplum kuruluşlarındaki duruşum, almış olduğum görevlerdeki çalışmalarımdaki şeffaf, açık ve paylaşımcı tavırlarım tüm halkımız tarafından da açıkca bilinmektedir. Yaradan Rabb’imizin buyurduğu gibi “Emr olunduğu gibi dost doğru” olan bu milletin ta kendisi bir kişiyimdir. 

 

Aile olarak tüm kesimler tarafından halk nezdinde bilinen, tanınan ve her türlü ilişkisi şeffaf olan bir birlikteliğe sahibizdir. 

 

Bahse Konu Fetö terör örgütü ile hiç bir zaman ve zeminde bağlantım olmamıştır. Abdestimizden şüphemiz olmadığı gibi; gazeteleri, dergileri, bağlı dernekleri, himmet, bağış , yardım, toplantı veya sohbet, çocuklarımın eğitiminde seçtiğimiz eğitim kurumları, sosyal medya paylaşımlarım, kullanmış olduğum e-mail adresleri, telefon görüşmelerim ve daha sayamadığım bir çok konuda hiç bir  ilişkim olmamıştır.

 

Hakkımda açılan soruşturma konusu ise; 20 yıldan bu yana tasarruf ve yatırım amacıyla sermaye piyasalarına zaman zaman hesap açtırdığım ve hisse senedi aldığım Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Merkez Bankası kayıtlarından da anlaşılacaktır. Tam olarak hesap açım tarihini hatırlamadığım Bank Asya yatırım hesabım dolayısıyla şahsım hakkında araştırma yapılmaktadır. Kaldı ki şahsım hakkında ki Bank Asya hesabım 2014 yerel seçimlerinden sonra ve İzmit Belediyesindeki görevime başladıktan kısa bir süre sonra 05 Haziran 2014 tarihinde şahsi başvurumla kapattırılarak, maaş hesabımızın bulunduğu Halk Bankasına aktarılmıştır. Soruşturma Haziran 2014 tarihinde kapattığım Bank Asya Hesabımdan dolayı açılmıştır. Konu bundan ibarettir.

 

Gerçekler en kısa sürede ortaya çıkarak, devletimiz ve milletimiz adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.

Güray Oruç – İzmit Belediye Başkan Yardımcısı

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.