19 Ekim 2019 Cumartesi 18:33

ANASAYFA l ÖDP’DEN CHP’YE ADALET YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK ZİYARETİ

19.06.2017 Pazartesi - 14:50

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Sekreteri Caner Polat ve İl Yönetim Meclisi üyeleri Osman Bahçeci, Beşir Çavuş, Simge Özel, Faik Şirin ve Göksel Yılmaz, Adalet Yürüyüşü konusunda CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Yöneticileri Selim Bilgin, Adnan Tok, Bilgi Dehmen ve Ali Akdemir, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür ve Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç de yer aldı

KOCAELİ AYAĞINDA 5 İSTASYON 4 PERİYOT OLACAK

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Ayrı siyasi partilerde yer olsak da omuz omuza vermemiz gereken ülke, adalet gibi noktalarda bir araya geliyoruz. Bu önemli bir olaydır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’ne başlarken bunun bir siyasi parti olayı olmadığını açıkça vurguladı. Bir tek parti bayrağı yada parti rozeti bulundurmuyoruz. Yürüyüş esnasında tek bir pankart oluyor o da Adalet” dedi. Genel Başkanı Kocaeli ayağında Eşme’de karşılayacaklarını dile getiren Sarıbay, “Kocaeli ayağında 5 istasyon ve 4 periyot olacak. Biz herkesi bu yürüyüşe bekliyoruz. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu. Adalet Yürüyüşü sonlanana kadar her gün kimseyi rahatsız etmeyen etkinlikler yapacaklarını belirten Sarıbay, “ Her gün Sabri Yalım Parkı’nda saat 18.00-18.30 arası etkinliklerimiz olacak. Bu etkinliklere de herkesi davet ediyoruz” dedi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE YER ALACAĞIZ

Memleketin içinde olduğu bu durumda omuz omuza olmamız gerektiğini düşünüyoruz diyerek sözlerine başlayan ÖDP İl Sekreteri Caner Polat, “Biz ÖDP olarak kendi yönetimimizle de konuştuk. Yürüyüşün son günleri bu bölgede olacak. Yani yürüyüşün pik noktasına ulaşacağı Adalet Yürüyüşünün içeriğini çok önemsiyoruz. Bu noktada sizleri tek başına bırakmamak gerektiğini düşünüyoruz. Nasıl referandumda yan yana olduysak burada da yan yana olmak isteriz. Bu işin yasal durumunu CHP üstlendi. Sizin vereceğiniz kararlara saygı duyarız “ dedi. Adalet Yürüyüşünün önemli bir konu olduğunu belirten ÖDP İl Yönetim Meclisi üyesi Osman Bahçeci, “ Sokaklar vurmak, kırmak değil, özgürleşmek ile ilgili bir şeydir. Biz yapacağınız her etkinlikte varız “ diye konuştu. Bu yürüyüşün boşa gitmemesi için içinin doldurulması gerektiğini dile getiren ÖDP İl Yönetim Meclisi üyesi Beşir Çavuş, “Hayır sürecince de bir aradaydık. Hayır süreci bizim için bir başarıydı. Adalet Yürüyüşünde yer alacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.