21 Ekim 2019 Pazartesi 16:44

ANASAYFA l Nöbetin son gününde Kent Meydanı doldu taştı

11.08.2016 Perşembe - 15:19

FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek için düzenlenen demokrasi nöbetinin son gününde ilçe halkı, Derince Kent Meydanı’nı yine boş bırakmayarak milli iradeye sahip çıktığını gösterdi
27 gün boyunca meydan hiç boş kalmadı

Ülke genelinde 15 Temmuz tarihinden itibaren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) nün darbe girişimine tepki göstermek için meydanlarda olan vatandaşlar demokrasi nöbetinin son gününde de meydanları yine doldurdu. Derince Belediyesi’nin öncülüğünde her akşam Kent Meydanı’nda toplanarak demokrasi nöbeti tutan Derinceliler de son gün yine alandaki yerlerini aldı. Milli iradeye karşı 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine karşı 27 gündür meydanı boş bırakmayan Derinceliler, son gün yine ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atarak darbe girişiminde bulunanlara tepkilerini dile getirdi.

Yıldırım ve Erdoğan’ın konuşmaları dinlendi

Derince Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen son gün nöbetinde Semerkand İlahi Grubu sahne aldı. Demokrasi nöbeti tutan ilçe halkına manevi katkı sunan Semerkand İlahi Grubu tarafından seslendirilen ilahiler beğeni ile dinlendi. Meydanı dolduran Derinceliler dev ekran aracılığıyla Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinden yaptıkları konuşmaları coşku içerisinde dinledi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, STK yöneticileri ve vatandaşların hazır bulunduğu son gün nöbeti gece geç saatlere kadar devam etti.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.