13 Ekim 2019 Pazar 21:37

ANASAYFA l MUSTAFA KURT TRAMVAY ÜCRETİNİ DEĞERLENDİRDİ

27.06.2017 Salı - 13:03

Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Kurt tramvay ücretinin 1 buçuk lira olarak belirlenmesini eleştirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 15 Temmuz tarihinden sonra ücretli olacak olan tramvayın 1 buçuk lira olacağını açıkladı. Konuyla alakalı görüşlerini aldığımız Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Kurt tramvayın başlamasında ve ücretlendirilmesinde kendileriyle görüşülmediğini ifade ederek, “Bu uygulamayı yaparken esnafla görüşülmeliydi. Ortak karar alınmalıydı. Maalesef yok sayılıyoruz. Bu insanlar evlerine ekmek götürüyorlar. Verdikleri sözlerin hiçbirini yerine getirmiyorlar ki şehir içi trafik planında da ortak hareket edilmeliydi. Kendileri bildiği gibi devam ediyorlar işte” dedi.

“BİZDE BURADA EKMEK YİYORUZ”

“Arkadaşlarla oturup bir değerlendirme yapacağız” diyen Kurt sözlerini, “Sonuçta bu durum tramvay hattını kullanan belli bir kısıma yarıyor bu güzergah değişikliği. Diğer kısımlardaki insanlar da mağdur olacak. Aslında uygulamada kısa mesafede akıllı duraklar konulmalıydı. Bu yapılsaydı en azından beraber başlasaydı. Tramvayla, diğer hatlar beraber uygulansaydı bence daha mantıklı, daha güzel olurdu. Kısa mesafedeki yolcu zaten bize binmiyor. Sen şimdi 1.50 yapıyorsun bizde 2.30 bu olmaz. Bu uygulama bu kenti yönetenlerle esnafın temsilcileriyle bir araya gelip ortak bir karar alınmalı ve böyle hayata geçirilmeli. Yangından mal kaçırıyorlar. Tramvayın başlaması da ücreti de bunlar oturulup değerlendirilebilirdi.  Bu kent bizim kentimiz. Bizde burada ekmek yiyoruz. Arkadaşlarla görüşeceğiz ona göre hareket edeceğiz” ifadeleriyle noktaladı. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.