19 Ekim 2019 Cumartesi 08:38

ANASAYFA l Murat Özdağ’dan ilk açıklama; En kısa sürede DÖNECEĞİM

02.06.2016 Perşembe - 12:24

optimized-wsu5

Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Özbekistan’da olduğu için gözaltına alınamayan KOTO Başkanı Murat Özdağ, ilk açıklamayı Facebook üzerinden yaptı

KOCAELİ Ticaret Odası(KOTO) Başkanı Murat Özdağ hakkında sabah saatlerinde paralel yapı olarak adlandırılan Fethullah Gülen Cemaati’ne üye olmak ve maddi destek sağlamak suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı. Kazakistan’da seyahatte olan ve çevre ülkeleri dolaşan Murat Özdağ sosyal paylaşım sitesi hesabı Facebook üzerinden bir açıklama yayınladı. Ülkeye döndüğü anda gözaltına alınacağı ifade edilen Özdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İŞTE O AÇIKLAMA

“Basına ve kamuoyuna 01.06.2016 günü şahsımla alakalı basında yer alan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın zarureti hasıl olmuştur.
28.05. 2016 Cumartesi günü , Semerkand Organizasyon’la Özbekistan’a yapılan toplantıya katılmak üzere , üyelerimizle birlikte Özbekistan Havayolları’nın 22.45 uçağı ile yurt dışına çıktım. Bugün itibariyle de ilimizde temsilciliğini yaptığım markaların daha önceden planlanmış “Dünya Yetkili Satıcılar ve Servisler Konferansı’na katılmak üzere Çek Cumhuriyeti’ne gitmiş bulunmaktayım. Basında yer alan haberler karşısında benim ve ailemin siyasi görüşü herkes tarafından bilinmektedir. Bu kapsamda vatan ve millet sevgimizin sorgulanması mümkün değildir. Şahsımın paralel yapı veya terör örgütü ile ilişkilendirilmesine ilişkin haberler beni hem üzmüş hem de derinden yaralamıştır. Daha evvel defalarca beyan ettiğim üzere her hangi bir kişi veya paralel yapyla ilişkim bulunmadığını bir kere daha vurgulamak isterim .Hukukun üstünlüğüne ve devlet kurumlarına güveni tam bir vatandaş olarak , en kısa zamanda ülkemize dönüp , eğer var ise Yargı ve Emniyet mensuplarımızın davetlerine icabet edeceğim hususunu , üyelerimiz ve kamuoyunun bilgilerine sunarım.”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.