22 Mart 2019 Cuma 03:26

ANASAYFA l MURAT ÇAKMAK’A TAHLİYE ÇIKMADI

25.05.2017 Perşembe - 14:39

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Kocaeli Adliyesinde ikinci kez hakim karşısına çıkan Çakmak Market’lerin sahibi olan Murat Çakmak’a  tahliye çıkmadı

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürüteln FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, geçtiğimiz aylarda gözaltına alınıp tutuklanan Çakmak Market’ler sahibi Murat Çakmak dün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Çakmak suçlamaları reddederek tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, Çakmak’ın tutukluluk halinin devamına karar verirken, dijital materyallerin incelenecek olmasından dolayı duruşma tarihini 19 Temmuz’a erteledi.

SEGBİS’LE SİLİVRİ’DEN BAĞLANTI

FETÖ terör örgütüne finansman sağladığı gerekçesiyle 15 Temmuz süreci sonrası tutuklanan Çakmak Market’lerin sahibi Murat Çakmak’ın davası dün ikinci kez 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Silivri Cezaevinde yatmakta olan Murat Çakmak İzmit’e getirilmedi. Çakmak, tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinden SEGBİS yöntemi ile buraya bağlanarak kendini savundu.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA 19 TEMMUZ’DA

Duruşmasında tahliyesini talep eden Murat Çakmak, “Adli kontrolde olan iki telefonum var. Birisinin şifresini söylemiştim, diğerini hatırlamıyorum. Yılmaz Kayacı’yı tanımıyorum. Çakmak Market’i 1935 yılında dedem kurdu. O zamanlarda ne FETÖ ne de cemaat vardı. Bu işyeri nesilden nesile devam etmiştir. Himmet paraları ile kurulmuş değildir. Komik bir iftiradır. Dedikodulara dayalı iftiraya dayalı suçlamalardır. Bu iftiralarla suçlanmak ağırıma gidiyor.” diye kendini savundu. Çakmak’la birlikte aynı davadan yargılanan Hüseyin Karaman’ın da duruşmasının görüldüğü davada, zanlıların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Üçüncü duruşma 19 Temmuz’da yapılacak. 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


istanbul escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi