24 Ekim 2019 Perşembe 00:36

ANASAYFA l Muhammet Öztürk’ten basın açıklaması

11.08.2016 Perşembe - 16:48

Görevden alınan İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Muhammet Öztürk yaşanan olaylarla ve süreçle ilgili gazetemize bir basın açıklamasında bulundu;

İşte Muhammet Öztürk’ün açıklaması;

 

Saygıdeğer basın mensupları,

 

Şahsım ile ilgili başlatılan soruşturma hakkında kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bu  açıklamayı yapmak zorunlu olmuştur.

 

Bilindiği üzere; ülkemiz, 15 Temmuzda kara bir gün yaşamış ve millet iradesine kast eden hainlerin darbe kalkışmasına tanıklık etmiştir. Milletimiz için bir varlık-yokluk mücadelesi anlamına da gelen bu hain girişim, Milletimizin feraseti ve canı pahasına ortaya koyduğu kahramanca mücadeleyle geri püskürtülmüştür.

 

Artık Devletimiz, bu hain terör odağını tümüyle tasfiye etmek üzere neredeyse tüm kişi ve kurumları mercek altına alarak araştırma ve soruşturma faaliyetlerine başlamıştır.

 

Bu araştırma ve soruşturma sürecini devletimizin bekası için son derece gerekli olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla şahsımın da bu kapsamda incelemeye alınmasını gayet normal bulduğumu ve saygıyla karşıladığımı ifade etmek isterim.

 

Hakkımda açılan soruşturma konusu ise; iki çocuğumdan birinin Erkul kolejinde eğitim hayatına başlayıp 17/25 Aralıktan sonra da aynı okula devam etmesidir. Bunun nedeni de; 2014-2015 eğitim sezonunda farklı bir okula kayıt yaptırmış olsak da, oğlumun yeni okulunda arkadaşlarıyla uyum sorunu yaşaması sebebiyle 3 ay sonra tekrar Erkul Kolejine dönmek zorunda kalmamızdan kaynaklanmıştır.

Önümüzdeki yıl olan 2016-2017 eğitim dönemi için ise farklı bir okula kaydı yaptırılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine arz ederim.

11.08.2016

Muhammet ÖZTÜRK

İzmit Belediyesi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.