17 Ekim 2019 Perşembe 21:38

ANASAYFA l Müftüden Vali’ye Kutlu Doğum Haftası ziyareti

13.04.2017 Perşembe - 12:42

17 Nisan’da başlayacak olan Kutlu Doğan Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Yusuf Doğan ve Yardımcıları; İlyas Öztel, Bayram Şahin, Mahmut Şahit, Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ederek, çiçek takdiminde bulundular ve Kutlu Doğum Haftası programlarına davet ettiler.

REFERANDUMDAN ÖTÜRÜ PAZARTESİ BAŞLAYACAK

Ziyarette konuşan İl Müftüsü Doğan “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1989 yılından bu yana Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu sene referandum münasebetiyle 17 Nisan tarihinde etkinlikler başlayacaktır. Haftanın başlangıcı Yeni Cuma Camii’nde Cuma namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim Tilavetinin okunması ile başlayacak. Cuma namazı sonrasında büyükşehir belediyesi tarafından vatandaşlarımıza ikramları olacaktır” dedi.

DÜNYA İÇİN ÖNEMLİ HAFTA

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu “Ümmet olmakla şereflendiğimiz peygamber efendimizin dünyaya teşrifinin seneyi devriyesinde, kutlu doğum haftası bütün dünya için çok önemlidir. Peygamber efendimizi anlamak çok önemlidir. Onun insanlığa getirdiği barış, esenlik, kurtuluşu için öğrettiği değerlerin anlaşılmasında kutlu doğumun vesile olmasını diliyorum. Bugün dünyamız her zamankinden daha fazla kendisini aramaktadır. Dünyanın her köşesinde yaşanan sıkıntıların, gözyaşlarının dinmesi için ahlakının insanlarla buluşması için kutlu doğum haftası etkinlikleri çok önemlidir. Onun hayatı herkese örnek olmalıdır. Yaratılmışların en şereflisidir. Kimseyi ötekileştirmeden yaşamıştır” şeklinde konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.