19 Ekim 2019 Cumartesi 13:21

ANASAYFA l MİNÜBÜSÇÜLERİN GÜNDEMİNDE YİNE ÜCRETSİZ KARTLAR VAR

28.06.2017 Çarşamba - 13:39

İzmit şehir içinde çalışan minibüs şoförleri, ücretsiz kent kartla gereksiz ve haksız yere yolculuk yapan vatandaşların olduğunu ileri sürerek şikayetçi olduklarını dile getiriyor. Çok kısa mesafelerin bile sırf ücretsiz diye toplu taşıma aracıyla kat edildiğini gazetemizi arayarak anlatan minibüsçüler, belediyeden bu konuda kartlara gün içerisinde sınırlama getirmesini talep ediyor

İlimizde hayata geçirildiği güden itibaren tartışması bir türlü bitmek bilmeyen ücretsiz yolcu kartları, bu sıra yine epeyce gündeme geliyor. Akçaray Tramvay’ının ücretsiz seferlere başlamasıyla artan tartışmalar, son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden açıkladığı tam ücretin 1,5 TL olmasıyla tavan yaptı. Tam ücret olarak 2 lira 30 kuruşa yolcu taşıyan minibüsçü esnafı, büyükşehirin aldığı bu karara sert tepki göstermiş, bu fiyat tablosunun işlerini sekteye uğratmasından korktunlarını dile getirmişti.

MİNİBÜSÇÜLER OLARAK ŞİKAYETÇİYİZ

Bugün sabah saatlerinde gazetemizi arayarak sıkıntılarını dile getiren 56 numaralı hattın çalışanları, tüm bu yaşananların yanında ücretsiz kent karta sahip vatandaşlar tarafından mağdur edildiklerini ifade etti. Oldukça kısa mesafeleri bile sırf ücretsiz olduğu için toplu taşımayla kat edildiğini açıklayan minibüsçüler, “Bizim kendi mahallemizden tanıdığımız birçok sağlam insana engelli kartı verilmiş. Biliyoruz ki o insanların hiçbir engeli yok. Ama nasıl kart alıyorlar orasını bilemiyoruz. Gözümüzün içine gülerek otobüslerimize biniyorlar. Bu hatlardan kaç aile evine ekmek götürüyor. Lütfen artık yanlış verilen kartlar geri alınsın ve gün içerisindeki ücretsiz yolcukulara bir sınırlama getirilsin. Esnaf olarak şikayetçiyiz” ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.