21 Ekim 2019 Pazartesi 13:43

ANASAYFA l Minibüsçülere 2 aylık para yatırıldı

30.08.2016 Salı - 19:35

Minibüs ve otobüs esnafının 5 aylık ücretsiz Kentkart taşıma paralarını 2 aylığının Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ulaştığı öğrenildi

Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ve kooperatif üyelerinin uzun süredir ödenmesi için girişimde bulunduğu paralar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne aktarıldı. Minibüsçülerin ücretsiz taşımacılık kapsamında minibüs başına 750 TL’den toplamda 5 aylık 3 bin 750 TL alacağı vardı.

 2 AYLIK PARA YATTI

Nihayet şoförlerin ücretleri il müdürlüklerine ulaştı. Şoförlerin 5 aylık taşıma
ücretinden 2 aylığı dün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Otobüs başı 750 TL den 3 bin 750 TL alacağı olan minibüs esnafı, 2 aylığın ücreti olan bin 500 TL’yi bu hafta sonuna kadar alacak.

 ÖDEMELERİ AYLIK BEKLİYORUZ

Gazetemize açıklamalarda bulunan Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Bu hafta iki aylık ücret yatırıldı. İl müdürlüğüne aktarılan paralar hafta sonuna kadar esnafa verilecek. Kalan üç aylık ücretin iki aylık kısmı ise bir sonraki hafta gönderilecek ve bundan sonraki süreçte ödemelerin aylık yapılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.