21 Ekim 2019 Pazartesi 16:48

ANASAYFA l MHP’yi hareketli günler bekliyor

24.08.2016 Çarşamba - 18:50

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında basın açıklaması yaparak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaptığı il başkanları toplantısını değerlendirdi. Ünlü 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL kapsamında gerçekleşen FETÖ operasyonlarında mağdur olan vatandaşlar için İl Teşkilatı tarafından Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Havva Köse Başkanlığında bir komisyon kurulacağını söyledi.
KOMİSYON KURULACAK

İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün Genel Merkezimizde sayın genel başkanımızın talimatı ile il başkanları toplantısı yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Hem MHP kongre süreci ile ilgili hem ülkemizin içinde bulunduğu durum ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

TOPLANTI YAPILACAK

Sızmaların önlenmesi ile ilgili de konuşan Ünlü, “Kamuoyunun MR’ ı çekildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin güzel bir sözü var Türk siyasetine kazandırdığı. ‘Ben siyasi MR çektim’ diyor. 7 aydır MHP’nin siyasi MR’ ı çekildi. Herkes o filme baktığında kim hastalıklı, kim tedavi ile iyileşir, kim ilaçla iyileşir, hangi organı kesersek bu hasta iyi olur gibi MR çekildi. Herkes bu MR’ ı gördü. Bu MR’ ı gördüğü halde yeniden yapılanma sürecinde bu arkadaşlara yer verenlerle ne genel başkanın ne bizim işimiz olur. Gerekli değerlendirmeler yapılıp listeler öyle hazırlanacak.

HASSAS BİR SÜREÇ

Çok hassas bir süreçtir. Her ilçe başkanının ve yöneticilerin bu hassas sürece dikkat etmesi gerekmektedir. Uzun süreli siyaset içinde olan ben ve ekibim MHP’de kesintisiz siyaset yapan bir ekibiz. Sadece yeni yüz dediğimiz ilk defa MHP’de yönetime girecek olan arkadaşlarla ilgili bir dizi değerlendirmede bulunduğumuzda biz bu kararı verecek kapasiteye sahibiz. Bunun için komisyon kurmaya gerek yok. İhraçlarla ilgili de ilçe başkanlarımız ile bir toplantı yapacağız” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.