21 Ekim 2019 Pazartesi 16:48

ANASAYFA l Mehmet Kaya o iddialara cevap verdi

19.08.2016 Cuma - 14:20

KOTO’da ismi ‘başkanlık’ için geçen isimler arasında yer alan Mehmet Kaya, dün yazılı bir basın açıklaması yaptı

Hakkında ortaya atılan sözler sonrasında böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hasıl olduğunu belirten Kaya’nın açıklamaları şöyle;

“11 Haziran 2013 tarihli Kocaeli Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimlerinde 21 meslek komitesinden 12’sini kazanan Murat Özdağ’ın ekibinde bulunmamış ve Özdağ’a karşı başarı sağlayan 9 meslek komitesinden birisi olan 12.Meslek Komitesi(Otomotiv) grubundan meclise girmiş biri olarak; o tarihten bugüne kadar Kocaeli Ticaret Odası’nın tüm paydaşları ile beraber, ülkemizin gelişimine katkı sağlamak, ilimizi ’ticaret, fuar ve kongre merkezi alanında güçlü kılmak adına yapılan çalışmalara kurumun diğer tüm çalışanları ile birlikte ortak olduk.

          15 Temmuz 2016’da ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçen teşebbüsün ardından meydana gelen gelişmelere bağlı olarak, Kocaeli Ticaret Odası’nda oluşan yönetim boşluğunun birlik ve beraberlik anlayışı ile hızlı bir şekilde doldurulacağına olan inancımızı koruyarak, mevcut yönetimin Zihni YILMAZ başkanlığında yaptığı çalışmaları bir sonraki seçimlere kadar oluşması muhtemel eksiklik ve kayıpları kapatacağı inancı ve umuduyla takip ettik.

          29 Temmuz 2016’da Zihni Yılmaz başkanlığında, Yönetim Kurulu’nun eksik olan 11’inci yönetim kurulu üyesinin belirlenmesiyle ilgili yapılan değerlendirmede, meclis üyesi olan ve meclisteki diğer tüm üyeler tarafından kabul görebilecek bir isim olarak şahsım konusunda mutabakat sağlanmış ve tüm mevcut Yönetim Kurulu üyelerinin desteği ile bir sonraki seçime kadar yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmek üzere şahsıma teklif yapılması konuşulmuştur.

          Teklif etme görevini mevcut Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz üstlenmiş ve aynı toplantı sırasında diğer üyelerin huzurunda beni telefonla arayarak teklifi iletmiştir. Bu telefon görüşmesinde; öncelikle, beni bu göreve layık gören saygıdeğer yönetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunduğumu, ancak aile fertlerimin onayı ve oda meclisinin takdiri ile birlik ve beraberliğin %100 sağlanacağı bir yapıyla bu teklife olumlu bakabileceğimi ifade ettim.

           Bunun üzerine, tüm Yönetim Kurulu üyelerinin %100 aynı fikirde olduğu tarafıma tebliğ edilmiştir. Nasıl ki tüm söylemlerimizde ve tecrübelerimizde vatanın bütünlüğünün birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade ediyor isek Kocaeli Ticaret Odasının da bütünlüğü ve başarısının birlik ve beraberlik ile mümkün olacağı unutulmamalıdır.

          Sonuç olarak, birlik ve beraberliği sağlamayacak hiçbir oluşum içerisinde olmayacağımı, cumhuriyetimizin ve ilimizin kazanımlarına her platformda sahip çıkmış saygın ve köklü bir ailenin ferdi olarak kimsenin veliahdı olmaya ihtiyacım olmadığını, bununla birlikte ülkemiz ve ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağımı belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygıyla arz ederim” ifadelerini kullandı.

 

MEHMET KAYA

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.