21 Ekim 2019 Pazartesi 16:45

ANASAYFA l Mağdur olan gazeteciler için SGK’dan müjde

05.08.2016 Cuma - 19:44

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin kapatılan gazetelerde çalışanların ‘işsizlik maaşı’ alabilmeleri adına yaptığı girişimler sonuç verdi

KOCAELİ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve yönetimi, OHAL kapsamında ilimizde kapatılan 3 gazetenin çalışanlarının işsizlik maaşı alması noktasında girişimlerde bulunmuştu. Ve yapılan girişimler sonuç verdi. Konuyla ilgili olarak Cemiyet Başanı Çetin Gürol yazılı bir açıklamada bulundu.

İşte o açıklama;

KENTİMİZDE kapatılan 3 gazetenin çalışanları ile ilgili Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ilk günden itibaren ‘Terör örgütü ile hiç bir bağlantısı bulunmayan’ ama mağdur olan meslektaşlarımızla ilgili Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile yapılan görüşmeler ve yazılı taleplerimiz incelenmiş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı SGK Genel Müdürlüğü’ne konu iletilmiştir.
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan inceleme sonucunda talebimiz doğrultusunda ilk etapta meslektaşlarımızın işsizlik maaşından faydalanabilmeleri için bir genelge yayınlanmıştır. SGK’nın 2016’ya 16 sayılı genelgesi ile kapatılan gazetelerin çalışanlarının SGK tarafından iş akitleri Fesih edilmesine karar verilmiştir.
Böylelikle kentimizdeki OHAL kararı ile kapatılan üç gazetemizde ki meslektaşlarımızın işsizlik maaşından faydalanabilmelerinin önü açılmıştır. Meslektaşlarımızın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne sigortalılıklarının düştüğünü dair yazıyı alarak İŞKUR İl Müdürlüğü’ne işsizlik maaşı ile ilgili başvuru yapabileceklerdir.
SGK nın 2016 ya 16 sayılı genelgesi ile terör ile hiçbir bağlantısı bulunmayan meslektaşlarımızın işsizlik maaşından faydalanabilmeleri noktasında üstün gayret gösteren Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık’a, Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a, İŞKUR İl Müdürümüz Ulvi Yılmaz’a, ilgili bürokratlarımıza meslektaşlarımız adına teşekkür ediyoruz.
Kocaeli gazeteciler Cemiyeti’nin ilk günden itibaren meslektaşlarımız için yapılması gereken tüm çalışmaları ve görüşmeleri yapması sonucunda Türkiye’ye örnek bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yönetim kurulumuzda ki tüm arkadaşlarıma bu süreçte yoğun mesaiyilerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu adına Başkan Çetin Gürol

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.