19 Temmuz 2018 Perşembe 19:25

ANASAYFA l LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI

09.08.2017 Çarşamba - 8:28

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği LYS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Günlerdir beklenen LYS tercih sonuçları bugün açıklandı.

ÖSYM’nin resmi internet sayfasından üniversite adayları sonuçlarını öğrenebilecek. LYS tercih sonuçların ardından üniversite kayıt işlemleri başlayacak. Binlerce öğrenci üniversite heyecanı yaşayacak.

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LYS tercih sonuçlarını öğrenen adaylar kayıt için uğraşacaklar. İsteyen adaylar internet üzerinden üniversite kayıt işlemlerini yapabilecekleri gibi kazandıkları üniversiteye giderek de kayıt işlemi yapabilecekler. İnternet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar 11-16 Ağustos tarihleri arasında, üniversiteler üzerinden başvuru yapacak olan adaylar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında kayıt yapabilecekler.

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
ANASAYFA l LYS Sonuçları Açıklandı

30.11.-0001 Pazartesi - 0:00

<p><br />Adaylar sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ''http://osys.osym.gov.tr'' ve ''http://osys2010.osym.gov.tr'' adresli internet sitelerinden öğrenebilecekler.<br /><br />Beş ayrı oturumda gerçekleştirilen LYS sonucunda, 784 bin 564 aday 180 ve üstünde puan alarak, tercih yapmaya hak kazanmıştı.</p> <p><strong><span style="text-decoration: underline;"><a target="_blank" href="http://osys2010.osym.gov.tr/">Sonuçlar için tıklayınız…</a></span></strong></p>

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.