22 Ekim 2019 Salı 20:05

ANASAYFA l KURT BU UYGULAMAYA SON VERİLSİN

21.06.2017 Çarşamba - 14:41

Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifler Başkanı Mustafa Kurt basın açıklamasında Büyükşehir belediyesini eleştirerek, “Benim buradan meclis üyelerine bir ricam var, gelin bayramlarda Allah’ın suyunu bedava yapalım.rica ediyorum artik bu uygulamaya son verilsin” dedi

Otobüs ve Minibüsçüler Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Kurt esnafın sorunlarına yönelik açıklamalarda bulunarak 30 Haziran tarihinde birliğin  mali genel kurulunun yapılacağını açıkladı. Kurt basın açıklamasında Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçlarını bayram boyunca ücretsiz yapılacağını açıklamasını eleştirerek, “Büyükşehir belediye meclisinin almış olduğu karar gereği Arife günü dahil Bayram süresince bütün belediye araçlarının  ücretsiz olması, senede bir olan bir bayramda esnafımızın iş yapacağı gün o da esnafımıza zül olmuştur” ifadelerini kullandı. Birlik binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına diğer ilçe kooperatiflerinin başkanları da katılım gösterdi.

BU İŞİN CAZİP Bİ YÖNÜ KALMADI

Kurt basın açıklamasında, “Kocaeli genelinde 2 bin 180  kişi ile toplu taşıma hizmeti yapmaktayız. Bizler bu hizmet ifa ederken sabahın erken saatleri ve gecenin bir yarısına kadar hiçbir gün ara vermeden Kocaeli halkına hizmet vermekteyiz. Daha eski yıllarda toplu taşıma işi yapan esnaflarımızın kazançlar bu günümüze oranla çok çok daha iyi durumlarda idi. O yıllarda hiçbir ücretsiz taşıma olmadığı gibi araç sermayeleri daha düşüktü buna rağmen işimizi severek çok daha güzel yapıyorduk. Son yıllarda ise teknoloji geliştikçe işletme giderlerimiz ve ücretsiz binişler çoğaldıkça artık bu işin cazip yönü kalmadı” dedi.

BU UYGULAMAYA SON VERELİM

Büyükşehir belediyesinin kendi bünyesindeki toplu taşıma araçlarının ücretsiz yapmasını da eleştiren Kurt, “Büyükşehir belediye meclisinin almış olduğu karar gereği Arife günü dahil Bayram süresince bütün belediye araçlarının  ücretsiz olması, senede bir olan bir bayramda esnafımızın iş yapacağı gün o da esnafımıza zül olmuştur. Büyükşehir belediye meclisinde ücretsiz taşıma için el kaldıran arkadaşlarımızın bizleri yok sayarak böyle karar almaları bizleri her sene olduğu gibi gene hüsrana uğratmıştır.Türkiye’nin hiçbir yerinde bedava olmazken maalesef bizim belediyemiz bu uygulamaya devam etmektedir Benim buradan meclis üyelerine bir ricam var, gelin bayramlarda Allah’ın suyunu bedava yapalım. Bu bir ilk olsun en azından herkes yararlanır, lütfen rica bundan ediyorum artik bu uygulamaya bundan sonra son verilsin” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.